Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá palma Areca 225 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
320 €
Dnes len
189 € s DPH
157,50 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Areka je rod rastlín z čeľade Arekovité zahrňujúci asi 50 druhov. Početné kmene palmy sú kríkovité rozvetvené, jej listy sú rozdelené do mnohopočetných lesklých vejarovitých článkov, sú protistojné. Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Pestuje sa ako okrasná rastlina v záhradách v tropických a subtropických oblastiach a v interiéri ako izbová rastlina. Niekedy sa jej kvôli tvaru listov hovorí motýlia palma.

Výskyt

Areková palma je pôvodom z Malajzie, ale pestuje sa v celej tropickej Ázii a východnej Afrike. Typická vejárovitá palma rastie v Prednej i Zadnej Indii, Pakistane, na Cejlóne, v Číne, Taiwane a na  Malajskom poloostrove. Kultivovaná je aj v mnohých tropických i subtropických oblastiach, ak to dovoľuje klíma. Najviac je rozšírená v Thajsku, Vietname, Malajzii, Barme a Srí lanke. Teraz sa začína pestovať aj na východe Afriky. 

Parametre

Naša umelá palma Areca je vrátane kvetináča vysoká 225 cm. Je dodávaná v základnom plastovom kvetináči s priemerom 25,4 cm na povrchu substrátu pokrytý machom. Palma Areca má 5 kmeňov, ktoré sú vyrobené z plastu a na povrchu obalené kôrou z prírodného dreva. Na palme sa nachádza 47 prírodne zelených umelých listov, vyrobených z kvalitného plastu, no na pohľad aj na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Je určená do interiéru. Krásna umelá palma Areka sa svojou výškou hodí do veľkých reprezentatívnych hál, spoločenských miestností, alebo priestranných recepcií. Je výborným doplnkom všade tam, kde chcete mať trochu zelene, ale kde nie je možné sa o živú rastlinku starať, či už pre nedostatok svetla, alebo nedostatok času. Zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Areku odporúčame kombinovať s rôznymi druhmi palmových stromov ako napríklad Livistona, alebo Papradie stromové, prípadne palmami podľa vlastného výberu. S každou zeleňou budú vytvárať harmonický interiér. Areka ovšem k sebe nepotrebuje spoločníka. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Vhodné však je umiestnenie do dekoračného kvetináča. Správne zvolený kvetináč dokáže krásne podčiarknuť výnimočnosť palmy. Veľký výber kvetináčov nájdete u nás v ponuke na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20013
Výška 225 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 21 cm
Priemer vložky 24.3 cm
Počet kmeňov / stoniek 5 ks
Materiál kmeňa / stonky plast, drevo
Výška vetvy 23 cm
Výška listu 48 cm
Šírka listu 24 cm
Počet listov 47 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 110 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!