Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá palma Rybí chvost 165 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
100 €
Dnes len
59,90 € s DPH
49,92 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Rybí chvost  je rod paliem. Túto palmu si nemožno s ničím pomýliť - stačí sa len rýchlo pozrieť na jej listy so strapatými okrajmi, ktoré pripomínajú buď pootvorený vejár, alebo chvost ryby. Existuje asi 13 druhov pôvodom z Ázie, Severnej Austrálie a južného Pacifiku. Jeden z najznámejších druhov je Rybí chvost urens, ktorého kvety sa používajú na výrobu jedného druhu Jaggery (nerafinovaného cukru) a tiež na výrobu palmového vína. 

Výskyt

Najviac druhov pochádza z Ázie (Čína, India, Indonézia atď.), Severnej Austrálie a južného Pacifiku. Rybí chvost  Mitis pochádza z Indočíny, ale stala sa invazívnym introdukovaným druhom v americkom štáte Florida. Mnohé rastú v horských oblastiach a sú prispôsobené teplému stredomorskému podnebiu, ako aj subtropickému a tropickému podnebiu. 

Parametre

Naša palma Rybí chvost je vysoká 165 cm vrátane kvetináča. Skladá sa zo 4 kmeňov, ktoré sú vyrobené v kombinácii prírodného dreva a zeleného plastového kmeňa. Skoro na začiatku kmeňov začína listovanie. Listy sú v počte 12 kusov. Sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Táto palma sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,80 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu. 

Umiestnenie

Naša palma Rybí chvost je určená do interiéru, veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti, či kancelárie a zabudnete, že tento Rybí chvost je vlastne umelá replika. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Palma Rybí chvost vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Naša palma rybí chvost sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi paliem, ale aj rôznymi Cykasmi, no hodia sa k nej aj menšie paprade. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebude môcť umiestniť aj nejakú kvitnucu rastlinu, tak to ste skutočne na omyle. Veľmi pekne sa dopĺňa s Orchideami alebo Guzmániou. Táto palma skvele vynikne v  našich plastových  kvetináčoch RATO svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepkov na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20017
Výška 165 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast, drevo
Počet vetiev 12 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 15 cm
Šírka listu 6 cm
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 85 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!