Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý Bambus 150 cm

Zľava
39 %
Pôvodne
110 €
Dnes len
66,90 € s DPH
55,75 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Bambusy predstavujú viacročné stromy alebo kry, niektoré druhy sú nízke a pokrývajú pôdu, iné druhy sú vysoké a môžu rásť až do výšky okolo 40 či 50 m. Niektoré druhy majú schopnosť šíriť sa z miesta výsadby do okolia prostredníctvom podzemkov. Mnohé druhy rastú v podobe hustých porastov. Bambusy kvitnú buď ročne alebo u niektorých druhov každých 12 alebo až 120 rokov, pričom všetky rastliny jedného regiónu kvitnú naraz. Po vykvitnutí obyčajne rastliny zahynú. Listy sú stopkaté, široko elipsovité. Majú klásky kvetov so 6 tyčinkami usporiadané do metlín. Plod je zrno, kôstkovica alebo bobuľa. Bambusy paria medzi najrýchlejšie rastúce rastliny na svete - niekedy steblo rastie až rýchlosťou 1 meter za deň. 

Výskyt

Bambusy sa vyskytujú v tropickom, subtropickom a menej často v miernom pásme. Konkrétne sa vyskytujú v juhovýchodných USA a v celej Strednej a Južnej Amerike, ďalej v takmer celej Afrike južne od Sahary, ako aj v Ázii od Indie, Japonska a juhovýchodnej Číny po severnú Austráliu. Bambusy rastú aj v značných nadmorských výškach. Do Európy sa prvé bambusy dostali koncom 19. storočia, ale väčšina teraz známych druhov a variet bola dovezená nemeckými, belgickými a holandskými pestovateľmi až začiatkom 90. rokov 20. storočia.

Parametre

Naša umelá rastlina Bambus je vysoká vrátane kvetináča 150 cm. Tento umelý Bambus zaujme predovšetkým svojimi tromi svetlo hnedými kmeňmi z dreva, a vysoko kvalitnými 298 prírodne zelenými podlhovastými listami, ktoré sú na dotyk ako živé. Náš Bambus má veľmi hustý vzhľad. Dodáva sa ukotvený v základnom kvetináči s priemerom 20,32 cm, na povrchu umelého substrátu pokrytý machom. Bambus sa dodáva v základnom kvetináči a dá sa jednoducho umiestniť do dekoratívneho pre nádherné doplnenie vášho interiéru. Veľký výber dekoratívnych kvetináčov nájdete aj u nás v ponuke.

Umiestnenie

Je hneď niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí zvoliť si Bambus pri zariaďovaní svojho interiéru. Náš Bambus tým že je vyrobený z reálneho dreva, tak sa vyznačuje vysokou odolnosťou a tvrdosťou. Náš Bambus je určený do interiéru, je vhodnou náhradou za živu verziu tejto rastliny. Ak nemáte dostatok času starať sa o živý Bambus tak naša replika tejto rastliny je správnou voľbou. Bambusy vnášajú do bytu či domu exotiku, sú najlepšou voľbou pre interiér vybudovaný v ázijskom štýle. Okrem toho slúžia na decentné predelenie otvoreného priestoru, dokážu vyplniť problematické rohy či vytvoriť netradičný “živý” plot. 

Kombinácie

Bambusy sú atraktívne aj v spoločnosti rôznych rastlín a drevín, najmä tých, ktoré pochádzajú z Ázie. 

Výhodou Bambusu je aj to, že sa dá pekne zladiť s rozličnými materiálmi a štýlmi presne podľa vašich predstáv. Na dodekorovanie celej rastliny vám odporúčame Bambus umiestniť do pekného kvetináča, ktorý vám bude ladiť k interiéru. Ich veľký výber nájdete na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20066
Výška 150 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 17.2 cm
Počet kmeňov / stoniek 7 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 13 cm
Šírka listu 2 cm
Počet listov 298 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!