Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Fikus guľatý 130 cm

Zľava
37 %
Pôvodne
100 €
Dnes len
62,90 € s DPH
52,42 € bez DPH
92 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Figovník, slovenským názvom Fikus sa označujú len ozdobné druhy z tohto rodu a to najmä tie, ktoré majú tvrdé lesklé tmavozelené elipsovité listy. Do rodu Fikusov patrí viac ako 800 druhov tropických i subtropických drevín. Fikus vytvárajú druhotné kmene zo vzdušných koreňov. V našich podmienkach sa tropické druhy pestujú ako okrasné rastliny. Fikus obyčajný je subtropický druh z okolia Stredozemného mora. No je pestovaný aj na Slovensku, ktorého plody (figy) sa k nám dovážajú. Fikus obyčajný je opadavý strom alebo ker, zvyčajne dorastá do výšky 10 m, no maximálne do 15 m. Listy sú jednoduché, dlhé 10 až 30 cm. Niektoré zdroje uvádzajú, že ide o jednodomú rastlinu, iné, že ide o dvojdomú rastlinu. Miazga a nezrelé ovocie sú jedovaté.

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom. Dnes ju nájdeme zdomácnenú v páse území od západného Stredozemia po severo-východnú Indiu. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch, alebo na rôznych chránených miestach, ale jej pestovanie u nás nie je rentabilné a Fikus často vymŕza.

Parametre

Náš umelý Fikus je vysoký 130 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 1 kmeňa, ktorý je vyrobený z prírodného dreva. Na vrchole kmeňa sa nachádza listnatá koruna, ktorá je do tvaru gule. Okolo hlavného kmeňa je ešte obtočený jeden kus tenšieho kmeňa pre krajší celkový dizajn Fikusu. Listy sú vyrobené z plastu, na dotyk sú ako živé a sú v počte 1312 kusov. Sú prírodne zelenej farby, s bielym lemovaním po okrajoch. Je to dokonalá replika živej verzie tohto Fikusu. Náš Fikus sa dodáva ukotvený v dekoratívnej vložke, s priemerom 20,50 cm, aj spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý dekoratívnym keramzitom.

Umiestnenie

Náš umelý Fikus vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že tento Fikus je vlastne umelý. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Náš umelý Fikus vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Umelý Fikus sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi Figovníkov, ale aj s rôznymi Palmami. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebudete môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu rastlinu, je to veľký omyl. Veľmi pekne sa dopĺňa napríklad s Helikoniou. Tento Fikus si tiež skvele “rozumie” s našimi plastovými kvetináčmi ORIENT s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Tieto, ako aj mnohé ďalšie vhodné kvetináče nájdete aj na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20085
Výška 130 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 22 cm
Priemer vložky 19.75 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo
Dĺžka vetvy 4 cm
Šírka listu 4 cm
Dĺžka listu 8 cm
Počet listov 1312 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená, biela
Výška kmeňa / stonky 65 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!