Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý Banánovník 150 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
120 €
Dnes len
71,90 € s DPH
59,92 € bez DPH
34 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Banánovník je rod bylín z čeľade Banánovníkovitých. Zahŕňa ako zakrpatené druhy veľké len niekoľko desiatok centimetrov, tak aj zástupcov vyšších bylín (až 16 metrov). Plody Banánovníka, banány sú žiadanou komoditou, kvôli ktorej boli zástupcovia čeľade Musa skultúrnené a rôzne šľachtené. Okrem známych mäkkých a sladkých odrôd Banánov tu patria aj príbuzné škrobovité Banány na varenie.

Výskyt

Prvý skutočný banánový sad bol opísaný v Číne okolo roku 200. Okolo roku 650 islamskí dobyvatelia doviezli Banány do Palestíny. Arabskí kupci potom rozšírili Banány po väčšine územia Afriky.

V roku 1502 portugalskí kolonisti postavili prvé banánové sady v Karibiku a v Strednej Amerike.

Parametre

Náš umelý Banánovník je vrátane kvetináča 150 cm vysoký. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 17,78 cm a na povrchu je pokrytý imitáciou machu. Na štyroch plastových stonkách sa dokopy nachádza 16 krásnych zelených listov, ktoré sú síce vyrobené z plastu, ale na dotyk sú ako živé. Listy sú v dvoch odtieňoch prírodnej zelenej farby pre docielenie ešte viac prirodzeného efektu.

Umiestnenie

Náš krásny umelý strom je ideálnym doplnkom vášho domova, či kancelárie. Je vhodný všade tam kde túžite mať trochu zelene a kde nie sú vhodné podmienky pre živé rastliny, či už pre nedostatok svetla alebo starostlivosť o ne. Pri výbere správneho miesta vám svojím vzrastom vnesie trópy priamo do vašej izby. Pristane takmer ku všetkým interiérovým štýlom. 

Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Banánovník je exotický strom, ktorý k sebe nepotrebuje spoločníka. Ak ho ale chceme kombinovať s inými rastlinami, je všestranne použiteľný.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Alokázia či Kala, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér. 

Odporúčame vsadiť do dekoračného kvetináča, ktorý je možné u nás taktiež objednať samostatne.

Parametre

Kód produktu 20067
Výška 150 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet vetiev 16 ks
Výška listu 40 cm
Šírka listu 10 cm
Počet listov 16 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá, zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!