Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý strom Dracena 135 cm

Zľava
38 %
Pôvodne
110 €
Dnes len
67,90 € s DPH
56,58 € bez DPH
7 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Dracenu spoznáte veľmi rýchlo, pretože na prvý pohľad má jednoduchý výzor, ktorý nie je ničím špeciálny. Vďaka svojim charakteristickým listom v tvare meča a minimálnym požiadavkám na starostlivosť, je Dracena takmer dokonalá izbová rastlina. Prirodzene rastie iba v teplých podnebných pásmach. Hoci v prirodzenom prostredí dosahuje slušnú výšku, v interiéri je oveľa menšia. Pochádza z tropických častí Afriky kde jej výška je až 15 metrov zatiaľ čo v interiéri je 1 – 1,8 m vysoká. Na trhu nájdete hneď niekoľko odrôd, z ktorých si môžete vybrať. Zaujímavosťou je aj to, že každý druh má iné sfarbenie a veľkosť listov. Vyznačuje sa čistými líniami vďaka ktorým sa hodí do domácností, ktoré sú zariadené vzdušne a minimalisticky. 

Výskyt

Pochádza zo subtropických oblastí Afriky, Ázie, Madagaskaru a ďalších ostrovov Indického oceánu. Pôvod názvu rastliny pochádza zo starovekého gréckeho slova drakaina alebo “dračica” a to vďaka červenej gumovitej živici v stonkách Dracény, ktorú prirovnávali ku krvi draka. Kedysi dávno sa táto živica používala ako zubná pasta, liek alebo farbivo. Dnes sa stále používa napríklad pri svetlotlači. Dracéna je jednou z najúčinnejších izbových rastlín, ktorá je schopná zlepšovať kvalitu ovzdušia v našich domovoch, dokáže očistiť vzduch od formaldehydu, benzénu, oxidu uhoľnatého, trichlóretylénu, xylénu a splodín z cigaretového dymu. Je zaujímavá tým, že niektoré odrody Draceny rastú ako stromy a iné ako kríky. 

Parametre

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou Dracénou, ktorá vyzerá ako živá. Dracéna je vysoká 135 cm a predstavuje perfektný spôsob, ako oživiť interiér. Má štyri kmene, ktoré sú upevnené do základného kvetináča. Povrch substrátu v základnom kvetináči je pokrytý imitáciou machu. Priemer tohto kvetináča je 17,78 cm. Stred listov je oranžovej farby, ktorá sa postupne prelína do zelenej a okraje listov opäť lemuje oranžová farba. Listy sú z plastu no na dotyk pôsobia ako živé. Ich počet je 92 ks. 

Umiestnenie

Dracena je ako stvorená pre tých, ktorí chcú mať v domácnosti rastliny, no nemajú dosť času na to, aby sa o ne starali. Umelý strom Dracena je určený do interiéru. Je ideálnym doplnkom či už do vášho domova, kancelárie, alebo ordinácie. Uvítate ho hlavne tam, kde lúče denného svetla nedosiahnu. 

Kombinácie

Dracenu odporúčame kombinovať s rôznymi inými produktami z našej ponuky. Pokiaľ si túžite vytvoriť zelenú kompozíciu, neváhajte siahnuť napríklad po Fikuse, Bambuse Madagaskar. V tejto kombinácii si dokážete vytvoriť krásnu zelenú oázu pokoja. V našej ponuke taktiež nájdete aj množstvo dekoratívnych kvetináčov v ktorých sa Vaša Dracena bude pekne vynímať.

Parametre

Kód produktu 20072
Výška 135 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 2 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 38 cm
Šírka listu 7 cm
Počet listov 92 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba listu zelená, červená
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!