Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Figovník 135 cm

Zľava
10 %
Pôvodne
78 €
Dnes len
69,90 € s DPH
58,25 € bez DPH
33 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 8. júla
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 8. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Figovník, slovenským názvom Fikus sa označujú len ozdobné druhy z tohto rodu, a to najmä tie, ktoré majú tvrdé lesklé tmavozelené elipsovité listy. Do rodu Figovníkov patrí viac ako 800 druhov tropických i subtropických drevín. Figovníky vytvárajú druhotné kmene zo vzdušných koreňov. V našich podmienkach sa tropické druhy pestujú ako okrasné rastliny. Figovník obyčajný je subtropický druh z okolia Stredozemného mora. No je pestovaný aj na Slovensku, ktorého plody (figy) sa k nám dovážajú. Figovník obyčajný je opadavý strom alebo ker, zvyčajne dorastá do výšky 10 m, no maximálne do 15 m. Listy sú jednoduché, dlhé 10 až 30 cm. Niektoré zdroje uvádzajú, že ide o jednodomú rastlinu, iné, že ide o dvojdomú rastlinu. Miazga a nezrelé ovocie sú jedovaté.

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom. Dnes ju nájdeme zdomácnenú v páse území od západného Stredozemia po severo-východnú Indiu. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch alebo na rôznych chránených miestach, ale jej pestovanie u nás nie je rentabilné a Figovník často vymŕza.

Parametre

Náš umelý Figovník je vysoký 135 cm vrátane kvetináča. Skladá sa zo 4 kmeňov ktoré sú vyrobené v kombinácii prírodného dreva a hnedej plastovej stonky. V prvej tretine kmeňov začína listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 66 kusov. Je to dokonalá replika živej verzie tohto Figovníka. Náš Figovník sa dodáva v dekoratívnej vložke s priemerom 17,78 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Náš umelý Figovník vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že tento Figovník je vlastne umelý. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Náš umelý Figovník vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Umelý Figovník sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi Figovníkov, ale aj s rôznymi palmami. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebudete môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu je to veľký omyl. Veľmi pekne sa dopĺňa napríklad s Guzmániou. Tento Figovník sa tiež skvele “rozumie” s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20057
Výška 135 cm
Farba zelená
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 18 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 35 cm
Počet vetiev 4 ks
Šírka listu 15 cm
Dĺžka listu 20 cm
Počet listov 66 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 70 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!