Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý strom Taro Araceae 80 cm

Zľava
12 %
Pôvodne
61 €
Dnes len
53,90 € s DPH
44,92 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Taro, u nás poznáme pod názvom Alokázia. Alokázia je rod listnatých rizomatóznych alebo hľuzovitých trvalých kvitnúcich rastlín z čeľade Araceae. Je to hľuznatá bylinná, listnatá rastlina s pekne tvarovaným vzrastom. Je vhodná na pestovanie ako izbová kvetina. Alokázia je dekoratívna, večne zelená rastlina s veľkými, šípovitými listami na veľkých stopkách. Veľkú dekoratívnosť prepožičiavajú listom hrubé žilky z oboch strán.  Alokázia je mohutná rastlina s veľkými koreňmi. Stonka niekedy dosahuje 2 metrov, stopky 1 metra dĺžky. Listy majú vajcovito-srdcovitý tvar a sú veľmi veľké, dosahujú dĺžku 30 cm, šírky 40 cm. Má mimoriadne veľké zelené listy šípovitého tvaru s výraznou žilnatinou. Alokázia je teplomilná rastlina.

Výskyt

Pochádza výlučne z trópov a subtrópov Starého sveta. Areál rozšírenia siaha od Indie cez južnú Čínu, Indočínu a juhovýchodnej Ázii po Austrálii a Oceánii. Niektoré druhy sú pestované v trópoch celého sveta. Alokázia najčastejšie rastie v podraste vlhkých tropických a subtropických lesov. Vyhľadávajú skôr rozvoľnené porasty a často rastú pozdĺž vodných tokov v polotieni.

Parametre

Náš umelý strom Taro (Alokázia) má výšku vrátane kvetináča 80 cm. Pozostáva zo 4 kmeňov z plastu. Počet umelých listov je 20 kusov, ktoré sú na nerozoznanie od živých. Dodávame ho v základnom plastovom kvetináči s priemerom 15,24 cm, ktorý je na povrchu substrátu vystlaný imitáciou machu. Odporúčame umiestniť do dekorativneho kvetináča.

Umiestnenie

Naš umelý strom je určený do interiéru. Je ideálnym doplnkom do Vášho domova či kancelárie. Je vhodný všade tam kde túžite mať trochu zelene a kde nie sú vhodné podmienky pre živé rastliny, či už pre nedostatok svetla alebo starostlivosť o ne. Veľmi pekne vynikne na komode alebo pri okne na stojane. Svojou krásou ožívi každý priestor. Vzhľadom na jeho nízku výšku je vhodné ho umiestniť aj do menších priestorov, kde vnesie trochu exotiky.

Kombinácie

Naša umelá rastlina Taro vie vyniknut v priestore aj sama, ale je aj všestranne použiteľná v kombinácii s inou zeleňou. Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Filodendron či Kala, prípadne palmovými stromami, s ktorými spolu vytvárajú harmonický interiér a ktoré taktiež nájdete v našej širokej ponuke internetového obchodu. Odporúčané dekoratívne kvetináče je možné u nás taktiež objednať samostatne. 

Parametre

Kód produktu 20045
Výška 80 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 15.3 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 20 cm
Počet vetiev 17 ks
Výška listu 28 cm
Šírka listu 19 cm
Počet listov 20 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 20 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!