Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá papraď Cyathea 90 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
82 €
Dnes len
48,90 € s DPH
40,75 € bez DPH
6 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 21. júna
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 21. júna
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Cyathea je rod zo stromových papradí. Druhy Cyathea sú väčšinou suchozemské paprade, zvyčajne s jednou vysokou stonkou. Kmeň môže byť zriedka rozvetvený alebo plazivý. U mnohých druhov sa tiež vytvára vláknitá hmota koreňov v spodnej časti kmeňa. Najčastejšie rastie vo vlhkom lese, v nadmorskej výške do 1280 m, často v spoločnosti Dicksonia antarctica. Masívny vzpriamený kmeň je zvyčajne až 12 m vysoký, niektoré dosahujú 20 m najmä v Queenslande v Austrálii. Tento druh je jedným z najrýchlejšie rastúcich a vo voľnej prírode dorastá do výšky až 15 metrov. Listy sú svetlo zelené a môžu dosiahnuť dĺžku aj cez 4 m.

Výskyt

Cyathea rastie po celom svete v tropických až teplých miernych oblastiach, predovšetkým v okruhu vlhkých horských a daždových lesov. Cyathea, ktorej domovinou je východné pobrežie Austrálie, je jednou z najkrajších stromových papradí. Má pantropické rozšírenie, prvotne rastie prevažne vo vyšších polohách, kde býva pravidelná vyššia vzdušná a pôdna vlhkosť, do nižších nadmorských výšok sa rozšíril až druhotne. Sú druhy, ktoré vyrastajú aj mimo hraníc trópov, napr. v Južnej Amerike, na Novom Zélande, v Číne a Japonsku, niektoré sú endemické k určitému pohoriu alebo ostrovu, iné obsadili pomerne rozsiahly areál. Rastliny väčšinou neznášajú intenzívne slnečné žiarenie, najlepšie im vyhovuje rozptýlené svetlo, ale jedinci rastúce v hlbokom tieni mávajú tenký kmeň, rastú pomaly a sú nižšie. Druhy ktoré sa adaptovali na priame slnko majú hrubšie listy, rovnako ako rastliny vyskytujúce sa v miestach kde klesá teplota a tie majú navyše ešte listy pokryté ochrannými hustými trichomy.

Parametre

Umelá palma Cyathea je vysoká približne 90 cm vrátane základného plastového kvetináča, v ktorom je dodávaná. Priemer základného kvetináča je 17.78 cm. Imitácia substrátu je pokrytá umelým machom. Kmeň je z kvalitného plastu, na ktorom je 15 plastových listov svetlozelenej a tmavozelenej farby, ktoré sú skutočne na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Ak chcete do svojho domova vniesť tropickú atmosféru, mala by byť ako izbová rastlina zahrnutá aj táto umelá palma Cyathea. Je vhodná do interiéru a je ideálnym doplnkom do Vášho bytu či domu. Skrátka hodí sa všade kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu a kde nie je možné sa o živú rastlinu starať. Skrášli skutočne akúkoľvek miestnosť a zároveň jej dodá príjemný nádych exotiky, ktorý tak milujeme.

Kombinácie

Naša umelá palma Cyathea vie vyniknúť v priestore aj sama, ale je aj všestranne použiteľná v kombinácii s inou zeleňou. Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade cyateovité, prípadne palmovými stromami, s ktorými spolu vytvárajú harmonický interiér a ktoré taktiež nájdete v našej širokej ponuke internetového obchodu. Pre doplnenie celkového vzhľadu vám odporúčame Cyatheu umiestniť do pekného plastového kvetináča, ktorý sa vám bude pekne hlavne farebne hodiť do vášho interiéru. 

Parametre

Kód produktu 20018
Výška 90 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 14 cm
Priemer vložky 17.5 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 14 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 19 cm
Šírka listu 20 cm
Dĺžka listu 50 cm
Počet listov 15 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 3 ks
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba púčika zelená
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!