Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá palma Areca 180 cm

Zľava
12 %
Pôvodne
170 €
Dnes len
149 € s DPH
124,17 € bez DPH
50 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pondelok 27. marca
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pondelok 27. marca
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Areka je rod rastlín z čeľade Arekovité zahrnujúci asi 50 druhov. Početné kmene palmy sú kríkovité rozvetvené, jej listy sú rozdelené do mnohopočetných lesklých vejarovitých článkov, sú protistojné. Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Areková palma je pestovaná ako poľnohospodárska rastlina na ľahkých pôdach, vo vlhkých oblastiach. Pestuje sa ako okrasná rastlina v záhradách v tropických a subtropických oblastiach a inde v interiéri ako izbová rastlina. Niekedy sa jej kvôli tvaru listov hovorí Motýlia palma.

Výskyt

Areková palma je pôvodom z Malajzie, ale pestuje sa v celej tropickej Ázii, Oceánii a východnej Afrike. Typická vejárovitá palma rastúca v Prednej i Zadnej Indii, Pakistane, na Cejlóne, v Číne, Taiwane, Malajskom poloostrove. Kultivovaná je aj v mnohých tropických i subtropických oblastiach, ak to dovoľuje klíma. Najviac je rozšírená v Thajsku, Vietname, Malajzii, Barme a Srí lanke. Teraz sa začína pestovať aj na východe Afriky.

Parametre

Naša umelá palma Areca je 180 cm vysoká vrátane kvetináča. Dodáva sa ukotvená v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm. Na troch plastových kmeňoch sa nachádza 34 ks umelých zelených listov, ktoré sú na nerozoznanie od živých a pôsobia veľmi prirodzeným dojmom. 

Umiestnenie

Palma Areca je určená do interiéru. Krásna umelá palma sa svojou výškou hodí do veľkých reprezentatívnych hál, spoločenských miestností, alebo priestranných recepcií.  Je výborným doplnkom všade tam, kde chcete mať trochu zelene, alebo nie je možné sa o živú rastlinku starať, či už pre nedostatok svetla, alebo nedostatok času. Zaistí dlhú životnosť a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Areku odporúčame kombinovať s rôznymi druhmi palmových stromov ako napríklad Livistona, alebo Papradie stromové, prípadne palmami podľa vlastného výberu. S každou zeleňou bude spolu vytvárať harmonický interiér. Ale vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Veľmi dôležitý je výber dekoratívneho kvetináča. Správne zvolený kvetináč dokáže podčiarknuť krásu palmy. Veľký výber kvetináčov nájdete u nás v ponuke na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20004
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Šírka 30 cm
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 18 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 74 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 39 cm
Počet vetiev 34 ks
Materiál vetvy plast
Šírka listu 30 cm
Dĺžka listu 48 cm
Materiál listu plast
Počet púčikov 3 ks
Farba kmeňa / stonky zelená, hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba púčika zelená
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!