Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý strom Fikus 180 cm

Zľava
8 %
Pôvodne
130 €
Dnes len
119 € s DPH
99,17 € bez DPH
36 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 22. marca
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 22. marca
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Figovník, slovenským názvom Fikus sa označujú len ozdobné druhy z tohto rodu, a to najmä tie, ktoré majú tvrdé lesklé tmavozelené elipsovité listy. Do rodu Fikusov patrí viac ako 800 druhov tropických i subtropických drevín. Fikus vytvárajú druhotné kmene zo vzdušných koreňov. V našich podmienkach sa tropické druhy pestujú ako okrasné rastliny. Fikus obyčajný je subtropický druh z okolia Stredozemného mora. No je pestovaný aj na Slovensku, ktorého plody (figy) sa k nám dovážajú. Fikus obyčajný je opadavý strom alebo ker, zvyčajne dorastá do výšky 10 m, no maximálne do 15 m. Listy sú jednoduché, dlhé 10 až 30 cm. Niektoré zdroje uvádzajú, že ide o jednodomú rastlinu iné, že ide o dvojdomú rastlinu. Miazga a nezrelé ovocie sú jedovaté.

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom. Dnes ju nájdeme zdomácnenú v páse území od západného Stredozemia po severo-východnú Indiu. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch alebo na rôznych chránených miestach, ale jej pestovanie u nás nie je rentabilné a Fikus často vymŕza.

Parametre

Náš umelý Fikus je vysoký 180 cm vrátane kvetináča. Skladá sa zo 7 kmeňov, ktoré sú vyrobené z prírodného dreva. V prvej tretine kmeňov začína prvá koruna. Druhá koruna sa nachádza na vrchole najvyššieho kmeňa. Listy sú vyrobené z plastu, ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 2420 kusov. Sú dokonalou replikou listov živej verzie tohto Fikusu. Farba listov je svetlo a tmavozelená s kombináciou krémovej farby na okrajoch listu. Náš Fikus sa dodáva v dekoratívnej vložke s priemerom 20,32 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Náš umelý Fikus vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že tento Fikus je vlastne umelý. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Náš umelý Fikus vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Umelý Fikus sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi Figovníkov, ale aj s rôznymi Palmami. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebudete môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu je to veľký omyl. Veľmi pekne sa dopĺňa napríklad s Guzmániou. Tento Fikus si tiež skvele “rozumie” s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, prípadne môžete zvoliť aj dekoratívne kamienky, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20083
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 2 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo
Výška listu 6 cm
Šírka listu 4 cm
Počet listov 2420 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená, biela
Výška kmeňa / stonky 60 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!