Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Vŕba 180 cm

Zľava
8 %
Pôvodne
140 €
Dnes len
129 € s DPH
107,50 € bez DPH
10 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 5. októbra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 5. októbra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Vŕba je rod rastlín z čeľade Vŕbovité. Vŕby sú opadavé dvojdomé stromy, kríky aj drobné kríčky s mohutným, skôr povrchovo uloženým koreňovým systémom. Môžu rásť vzpriamene, alebo plazivo, ich vetvy sú vzpriamené alebo previsnuté. Stromové tvary sú často viackmenné, rýchlo rastúce, ich mäkké pórovité drevo však čoskoro vyhnívá, takže staršie kmene sú často duté a ľahko sa lámu. Púčiky majú spravidla jednu šupinu, len vzácne ich majú dve. Striedavo, výnimočne aj ústretovo vyrastajúce listy sú jednoduché a celistvé. Kvety Vŕby sú usporiadané do súkvetia jahňady, hovorovo sa nazývajú bahniatka, baburky či maňušky.

Vŕba je drevina typická pre nížiny, dokonca aj pre mierne pahorkatiny. Má vyše 400 druhov. Rastlina je otužilá a celkom odolná aj voči menej priaznivým podmienkam. K rýchlemu rastu potrebuje predovšetkým veľa vlahy a dostatok svetla. Pestovať ju môžete aj v polotieni, ale nebude až tak bohato olistená. Neznesie sucho, hlavne ak je dlhšie trvajúce. 

Výskyt

Miesto pôvodu tohto rodu je pravdepodobne v horách východnej Ázie. Vŕby rastú takmer po celom svete, s ťažiskom najväčšieho rozšírenia v Číne, na Sibíri a v priľahlých hornatých oblastiach, v miernom až studenom pásme Európy a Severnej Ameriky. Ďalej sa vyskytujú v  Japonsku, niekoľko druhov tiež v Strednej a Južnej Amerike, v Afrike či na Strednom východe.

Vŕby zvyčajne rastú blízko vody, v lužných lesoch, na vlhkých lúkach, v rašeliniskách, či pozdĺž vodných tokov.

Parametre

Naš umelý strom Vŕba je vrátane kvetináča vysoký 180 cm. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, na povrchu substrátu pokrytý machom. Na 6 kmeňoch vyrobených z prírodného dreva sa nachádza cca. 750 prírodne zelených listov, vyrobených z kvalitného plastu, no na dotyk ako aj na pohľad sú ako skutočné.

Umiestnenie

Ak túžite mať doma trochu prírody ale nemáte na to vhodné podmienky, náš umelý strom Vŕba je pre vás to pravé. Strom Vŕba je určený do interiéru. Vďaka kmeňom z prírodného dreva pôsobí ešte realistickejšie. Osvieži svojou prirodzenou krásou každý interiér. Uplatní sa v obývacích izbách, jedálňach a halách, prípadne v zimných záhradách - skrátka všade tam, kde nie je možné sa o živé rastliny starať, buď pre nedostatok času, alebo nedostatok svetla.

Kombinácie

Je všestranne využiteľný v kombinácii s akoukoľvek zeleňou s ktorou vytvorí dokonalý harmonický interiér. Sekne jej kombinácia s Krotónovcom, Bambusom, Monsterou. Vŕba vie perfektne vyniknúť v priestore aj ako jedinec. Pôsobí veľmi prirodzene vo vysokých, aj nízkych dekoratívnych kvetináčoch. 

Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, prípadne môžete zvoliť aj dekoratívne kamienky, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20077
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 6 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo
Dĺžka vetvy 15 cm
Šírka listu 3 cm
Dĺžka listu 16 cm
Počet listov 750 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 160 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!