Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý strom Papradie 180 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
200 €
Dnes len
119 € s DPH
99,17 € bez DPH
1 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Papradie patria medzi najprekvapujúcejšie rastliny na svete. Ich kmeň je viac-menej tenký, ale ich listy môžu ľahko presiahnuť dĺžku dvoch metrov. Z diaľky vyzerajú ako palmy, aj keď si ich nie je čím mýliť, pretože nemajú nič spoločné. Aj keď nemajú kvety, to im nezabránilo v tom, aby patrili k najobľúbenejším rastlinám na záhradách, terasách a príbytkoch. Papraď  má koreňový systém, stonku a listy. Nemá žiadne semená. Listy nevyzerajú ako listy iných rastlín. Vyzerajú, ako by bolo v jednej rovine položených niekoľko vetiev a pripevnených k stonke. Ich farba sa môže líšiť od svetlozelenej po tmavozelenú. Stromové paprade často vo voľnej prírode spadajú, napriek tomu sa im podarí znovu zakoreniť z tejto novej polohy na zemi a začať nový vertikálny rast.

Výskyt

Najznámejšie a najmrazuodolnejšie stromové paprade sú pôvodom z Tasmánie, Nového Zélandu a Austrálie. Vyžadujú polotieň, znášajú však aj tienisté miesto, v našom suchom letnom prostredí im nevyhovuje miesto na priamom slnku. Je známe tým, že prosperuje v silnom tieni, kde prežije len máločo iné. Na našom území sú zaujímavé lokality s bohatým zastúpením papraďorastov sa nachádzajú v okolí Považskej Bystrice. Je to zapríčinené hornatým reliéfom, ktorý vytvára veľké množstvo najrozmanitejších stanovísk — od suchých skál po podmáčané pôdy a močiare. 

Parametre

Náš umelý strom Papradie je vysoký vrátane kvetináča 180 cm. Strom je zasadený v kvetináči a má 5 umelých kmeňov a na strome sa nachádza 128 umelých zelených  listov, ktoré sú na dotyk na nerozoznanie od živých. Určený je do interiéru. Dodávame ho v základnom plastovom kvetináči s priemerom 25,4 cm. Na povrchu umelého substrátu je pokrytý imitáciou machu. 

Umiestnenie

Ak potrebujete izbovku v miestnosti, kde nie je dostatok svetla, strom papradie je správna voľba. Bude vyzerať stále atraktívne. Najviac vynikne v rohu miestnosti či na okraji skrine. Tak isto je vhodne umiestnenie do reprezentatívnych  priestorov. Papraďový strom je krásny dekoračný doplnok do všetkých interiérov pre príjemný vzhľad a dekor miestnosti. Vhodný pre použitie aj v extrémne náročných interiérových priestoroch (nedostatok svetla, zafajčené priestory). Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Túžite po osviežujúcej a tajomnej atmosfére lesa, ktorá sa bude šíriť vaším bytom a neviete ako to docieliť? Ideálnym riešením sú pôvabné papraďorasty – izbové rastliny s fascinujúcimi listami, ktoré zaodejú váš príbytok do tých najkrajších zelených odtieňov.

Trvalky, skalničky, paprade a okrasné trávy rôznych farieb a velkosti možno kombinovať s našim umelým stromom Papradie. Odporúčame umiestniť  do dekorativneho kvetináča, ktorých veľlký výber nájdete aj v našom internetovom obchode.

Parametre

Kód produktu 20053
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 22 cm
Priemer vložky 23.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 5 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 40 cm
Šírka listu 10 cm
Počet listov 128 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 30 ks
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 35 cm
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!