Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý strom Dracena 160 cm

Zľava
38 %
Pôvodne
120 €
Dnes len
74,90 € s DPH
62,42 € bez DPH
33 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Dracena je rastlina, ktorá svojím vzhľadom nápadne pripomína Palmu. Je zaujímavá tým, že niektoré odrody Draceny rastú ako stromy a iné ako kríky a každý druh má iné sfarbenie a veľkosť listov. Väčšina druhov má typicky oranžové korene. Listy sú tuhé, sediace, alebo stopkaté, čiarkovité, kopijovité alebo podlhovasté, celokrajné, hladké, usporiadané v špirále a často v ružiciach na koncoch konárov. Čepeľ je často rôzne škvrnitá.

Jej prítomnosť dokáže výrazne znižovať celkovú koncentráciu Benzolu či Formaldehydu v priestore. Kvôli obsahu Alkaloidov a Saponínov je však zároveň jedovatá. Aj keď nepatrí k nebezpečným rastlinám, aj malé oliznutie listov dokáže vyvolať zvracanie.

Výskyt

Pochádza zo subtropických oblastí Afriky a Ázie. U nás sa Dracena pestuje ako izbová kvetina a vyrastá do výšky 150 cm. Pôvod názvu rastliny pochádza zo starovekého gréckeho slova drakaina alebo “dračica”, vďaka červenej gumovitej živici v stonkách Dracény, ktorú prirovnávali ku krvi draka. Pred niekoľkými storočiami sa táto živica používala ako zubná pasta, farbivo aj liek. Dnes sa stále používa ako fermež a pri svetlotlači. 

Parametre

Náš umelý strom Dracena je vysoký 160 cm vrátane kvetináča. Dracenu dodávame v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 20,32 cm a na povrchu umelého substrátu je pokrytý machom. Pozostáva zo 7 umelých stoniek a 60 podlhovastých umelých listov, ktoré sú na nerozoznanie od živých. Listy sú prírodnej zelenej farby, po okrajoch sa sfarbujú do červena. Umelý strom Dracena odporúčame umiestniť do interiéru, avšak môže byť umiestnená aj v exteriéri, no len na miestach, ktoré ju ochránia pred silným vetrom a priamym slnečným žiarením.

Umiestnenie

Dracena je jedným z najkrajších doplnkov do interiéru. Dôvod je najmä ten, že dokáže dať celej izbe omnoho lepší výzor a takisto Draceny vedia na počkanie veľmi pekne priestor skrášliť. Dracena je tropická zelená rastlina, ktorá vášmu príbytku dodá exotický nádych. Vďaka tomu, že sa vyznačuje čistými líniami, hodí sa do domácností, ktoré sú zariadené vzdušne a minimalisticky. Jej umiestnenie je vhodné všade tam, kde by živá rastlina nemala šancu k prosperovanému rastu. 

Kombinácia

Táto Dracena k sebe často nepotrebuje spoločníka, pretože vie vyniknúť v priestore aj sama. Ale napriek tomu sa dá kombinovať v podstate s každou zeleňou. Veľmi jej sekne kombinácia s Palmami z našej ponuky, ale taktiež sa dokáže veľmi kamarátiť s Fikusmi, či Dieffenbachiou. Odporúčame vsadiť do dekoračného kvetináča, ktorý si môžete vybrať z našej bohatej ponuky na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20073
Výška 160 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 20 cm
Priemer vložky 20.3 cm
Počet kmeňov / stoniek 7 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 33 cm
Šírka listu 12 cm
Počet listov 60 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená, hnedá
Výška kmeňa / stonky 75 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!