Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Dracena 160 cm

Zľava
8 %
Pôvodne
130 €
Dnes len
119 € s DPH
99,17 € bez DPH
20 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 31. mája
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 31. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Dracena je obľúbená izbová rastlina, pôvod názvu rastliny pochádza zo starovekého gréckeho slova drakaina alebo “dračica”, vďaka červenej gumovitej živici v stonkách dracény, ktorú prirovnávali ku krvi draka. Pred niekoľkými storočiami sa táto živica používala ako zubná pasta, farbivo aj liek. Dnes sa stále používa ako fermež a pri svetlotlači. Dracena je tiež známa ako Pieseň Indie a Pleomele. Starostlivosť o Dracenu je pomerne jednoduchá a môže dokonca prežiť aj určité zanedbávanie. Pozornosť v miestnosti púta nielen jej svieža zeleň s krásnymi farebnými vzormi, ale Dracena zlepšuje aj kvalitu ovzdušia. Pravidelné utieranie hornej aj spodnej časti listov vlhkou handričkou dovolí rastline voľne vymieňať vzduch v miestnosti. Vďaka svojim charakteristickým listom v tvare meča a minimálnym požiadavkám na starostlivosť, je dracena takmer dokonalá izbová rastlina.

Výskyt

Dracena je pôvodom z Madagaskaru a ďalších ostrovov Indického oceánu. Prirodzene rastie iba v teplých podnebných pásmach. Hoci v prirodzenom prostredí dosahuje slušnú výšku, v interiéri je oveľa menšia. Napríklad Dracaena fragrans (Dracena voňavá), v tropických častiach Afriky dosahuje výšku až 15 metrov zatiaľ čo v interiéri je 1 – 1,8 m vysoká.

Parametre

Naša Dracena je vysoká 180 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 3 kmeňov ktoré sú vyrobené zo zeleného plastu. Zhruba v polovici palmy začína listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 61 kusov. Listy sú krásne lemované kontrastnou svetlo zelenou farbou a listovanie začína už od spodu rastliny. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Umelá Dracena sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý machom.

Umiestnenie

Naša Dracena vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že táto rastlina je vlastne umelá. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Dracena vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Dracenu odporúčame kombinovať s inými rastlinami, ktoré majú svoje prirodzené prostredie na ostrovoch  alebo na miestach, kde je suché podnebie ako napr. rôzne Kaktusy, Draceny alebo Juky. Taktiež príjemne pôsobí samostatne, keďže jej nádherné dvojfarebné listy sú už sami o sebe prekrásna dekorácia. Nie je náhoda, že Dracena patrí medzi tie najobľúbenejšie izbové rastliny vôbec. Naša Dracena sa veľmi dobre dopĺňa aj s kvetináčmi terakotovej, betónovej farby. Taktiež sa dá pekne doplniť o dekoratívny štrk svetlej farby, ktorý pekne dotvorí túto nádhernú rastlinu. Kvetináče, ako aj dekoratívny štrk, alebo štiepky v ponuke aj na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20074
Výška 160 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 20 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 60 cm
Šírka listu 10 cm
Počet listov 63 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá, zelená
Farba listu biela, zelená
Výška kmeňa / stonky 80 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!