Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Dracéna 135 cm

Zľava
37 %
Pôvodne
110 €
Dnes len
68,90 € s DPH
57,42 € bez DPH
28 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Rodina Dracén má viac ako 100 členov. Zatiaľ čo mnohé odrody sa pestujú ako izbové rastliny, množstvo odrôd prežije aj vonku. Niekoľko z nich sa rozvíja do veľkých stromov, zatiaľ čo niektoré, napríklad tzv. Lucky Bamboo, zostávajú maličké. Dve z najpopulárnejších druhov sú Dracaena fragrans (Dracena voňavá) a Dracaena marginata (Dracena lemovaná). 

Dracena patrí tiež do skupiny nenáročných izbových rastlín. Kým je rastlina mladá, vyrastajú jej listy priamo zo zeme. V priebehu rokov spodné listy opadávajú a ako rastlina rastie, vytvára štíhly kmienok lemovaný kruhovitými jazvami po opadnutých listoch. Vrchol je tvorený z hustej ružice 30 – 40 cm dlhých úzkych kopijovitých tmavozelených listov. Niektoré odrody majú výraznejšie trojfarebné pruhové kreslenie s krémovo-zeleným stredom. Rastlina veľa vydrží a znesie aj isté zanedbávanie. Rastie pomaly a nevadia jej ani výraznejšie zmeny podmienok, napríklad kolísajúca alebo nízka vzdušná vlhkosť. 

Výskyt

Dracena je obľúbená izbová rastlina pôvodom z Madagaskaru a ďalších ostrovov Indického oceánu. Pôvod názvu rastliny pochádza zo starovekého gréckeho slova drakaina alebo “dračica”, vďaka červenej gumovitej živici v stonkách Dracény, ktorú prirovnávali ku krvi draka. Pred niekoľkými storočiami sa táto živica používala ako zubná pasta, farbivo aj liek. Dnes sa stále používa ako fermež a pri svetlotlači. Dracena je tiež známa ako Pieseň Indie a Pleomele.

Parametre

Náš umelý strom Dracena je 135 cm vysoký vrátane plastového kvetináča. Vďaka svojím 24 krásne zeleným listom, ktoré sú vyrobené z kvalitného plastového materiálu pôsobí veľmi realistickým dojmom. Kmeň je zaujímavého tvaru svetlo hnedej farby s výraznými ryhami. Na jeho výrobu bol použitý plast. Umelý strom Dracena sa dodáva v umelom základnom kvetináči čiernej farby. Výška tohto kvetináča je 17 cm, priemer 19,7 cm. 

Umiestnenie

Tento náš strom Dracena bude ozdobou každého interiéru. Môžete ju umiestniť aj na miesta, kde by živé rastliny neprežili. Dracena je vhodná do spálne, obývačky, vstupných hotelových hál, ale aj do tmavých priestorov, či vlhkého prostredia bazénov a kúpelní. Našu umelú Dracenu nemusíte polievať ani presádzať a nikdy nevyrastie, takže miesto na ktorom ju chcete mať nikdy nezačne byť primalé. 

Kombinácia

Solitérnu rastlinu môžete doplniť vzrastovo menšími a kompaktnejšie rastúcimi rastlinami napr. Papraďou, Monsterou, či Šeflerou. Ak túžite po niečom kvitnúcom, odporúčame vám červenú Antúriu alebo biely Lopatkovec. Aby bol relax v spálni plnohodnotný, prinášal potrebnú harmóniu a očistil myseľ od stresu, netreba ani v nej zabúdať na vhodnú zeleň a práve naša umelá Dracena je priam ideálna na dotvorenie tohto priestoru. Všetky spomínané rastliny nájdete v našom e-shope.

Parametre

Kód produktu 20261
Výška 135 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.7 cm
Materiál vložky plast
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky svetlo hnedá
Farba listu zelená
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!