Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Banánovník 160 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
130 €
Dnes len
77,90 € s DPH
64,92 € bez DPH
1 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Banánovník je rod bylín z čeľade banánovníkovitých (Musaceae). Zahŕňa ako zakrpatené druhy veľké len niekoľko desiatok centimetrov, tak aj zástupcov vyšších bylín (až 16 metrov). Plody Banánovníka, banány sú žiadanou komoditou, kvôli ktorej boli zástupcovia čeľade Musa skultúrnené a rôzne šľachtené. Okrem známych mäkkých a sladkých odrôd banánov tu patria aj príbuzné škrobovité banány na varenie. Vo voľnej prírode bývajú listy rozstrapkané, čo je spôsobené vetrom. Sú nielen krásne a fascinujúce, ale majú aj svoju úžitkovú hodnotu. Uplatnenie nachádzajú v podobe taniera, prípadne baliaceho papiera.

Výskyt

O banánoch sa po prvýkrát zmienili budhistické texty v roku 600 pred Kr. Prvý skutočný banánový sad bol opísaný v Číne okolo roku 200. Okolo roku 650 islamskí dobyvatelia doviezli banány do Palestíny. Arabskí kupci potom rozšírili banány po väčšine územia Afriky. V roku 1502 portugalskí kolonisti postavili prvé banánové sady v Karibiku a v Strednej Amerike.

Parametre

Náš umelý strom Banánovník je vrátane kvetináča vysoký 155 cm. Dodáva sa v základnom umelom plastovom kvetináči, ktorého výška je 14 cm a priemer 17,5 cm. Samotná rastlina má cca 141 cm. Pozostáva z 3 kmeňov a listovanie začína približne v 35 cm výške. Kmene sú vyrobené z plastu zelenej farby. Na strome sa nachádza 10 zelených plastových vetiev a 10 dokonale prepracovaných zelených textilných listov.

Umiestnenie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s týmto umelým Banánovníkom, ktorý vyzerá ako živý. Banánovník je vysoký 155 cm a predstavuje perfektný spôsob, ako oživiť interiér vašej domácnosti či kancelárie. Rastlina s dokonalými detailmi, vďaka ktorým vyzerá ako skutočná a ktorá nikdy nezvädne. Je ako stvorená pre tých, ktorí chcú mať v domácnosti zeleň, no nemajú dosť času na to, aby sa o ňu starali.

Kombinácie

Banánovník je exotický strom, ktorý k sebe nepotrebuje spoločníka a vie vyniknúť ako solitér. Ak ho ale chceme kombinovať s inými rastlinami, je všestranne použiteľný. Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Alokázia či Kala, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér. 

Odporúčame osadiť do dekoračného kvetináča, ktorý je možné objednať na našom e-chope.

Parametre

Kód produktu 20259
Výška 160 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 14 cm
Priemer vložky 17.5 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet listov 10 ks
Materiál listu textil
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!