Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá rastlina Filodendron 120 cm

Zľava
42 %
Pôvodne
130 €
Dnes len
75,90 € s DPH
63,25 € bez DPH
86 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 21. júna
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 21. júna
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Filodendron (Philodendron) je rod rastlín z čeľade Áronovité. Sú to malé až robustné, vytrvalé byliny s celistvými alebo členenými, stonkovými listami a drobnými kvetmi v palicovitých kvetenstvách obalených tulcom. To, čo túto rastlinu charakterizuje najviac sú jej listy, ktoré majú dizajn v tvare srdca, sýto zelenej farby. V porovnaní s ostatnými Philodendronmi je menšej veľkosti, čo vám umožní ho bez problémov pestovať v kvetináčoch. Má veľa listov a to je dôvod, prečo sa mnohí rozhodnú nechať ho visieť zo stropu. Aj keď sa považuje za rastlinu s nedostatočne vyvinutými koreňmi, je pravda, že má veľmi rýchly rast, až sa považuje za vinič. Nie veľa ľudí vie, že Filodendron je  jedovatá rastlina. V obchodoch ju predávajú ako interiérovú rastlinu, pravdou však je, že ide o druh, ktorý môže mať vplyv na zdravie ľudí, ale aj zvierat, ak ich konzumujú. Táto rastlina má osobitné miesto v srdciach záhradníkov. Pravdepodobne preto, že rastie aj na tmavých miestach a dokonale čistí vzduch.

Výskyt

Táto rastlina je pôvodom z Brazílie a Peru. Je rozšírená výhradne v tropickej Amerike. Areál siaha od severného Mexika cez Strednú Ameriku, po Paraguaj a severnú Argentínu, zahŕňa aj Karibské ostrovy. Aj keď je to exotika rastlina, pravdou je, že sa veľmi dobre prispôsobuje ďalšiemu podnebiu a prostrediu. Jeho odolnosť pomáha rastline meniť svoje potreby s dostatkom času na túto adaptáciu. Je zrejmé, že mu zima príliš nesedí.

Parametre

Naša umelá rastlina Filodendron je vrátane kvetináča vysoká 120 cm. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu umelého substrátu pokrytý dekoračným keramzitom. Z jedného plastového kmeňa “rastie” 38 nádherne veľkých, umelých prírodne zelených listov, ktoré pôsobia veľmi realistickým dojmom. Do trištvrte výšky Filodendronu sú sfarbené do tmavozelena, zvyšok listov je svetlozelenej farby pre ešte viac prirodzený výsledok. 

Umiestnenie

Umelá rastlina Filodendron je určená do interiéru. Je ideálnym doplnkom do domácnosti, či kancelárie. Svojou krásnou prirodzenou farbou listov oživí každú miestnosť. Je majestátnou dekoráciou a v priestore tvorí neprehliadnuteľnú dominantu, ktorá pristane k takmer všetkým interiérovým štýlom. Hodí sa všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živú rastlinu starať. 

Kombinácie

Filodendron je jedna z najobľúbenejších rastlín, ktorá je najviac využívaná v interiéroch domov a bytov. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama a často nepotrebuje k sebe spoločníka. Kombinovať sa však dá v podstate s každou zeleňou. Odporúčame správne zvolený kvetináč, ten dokáže krásne podčiarknuť krásu Filodendronu, ako aj celkový interiér do ktorého bude kvetina umiestnená. Veľký výber kvetináčov, ako aj rôznej zelene nájdete aj u nás v ponuke.

Parametre

Kód produktu 20043
Výška 120 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 17.78 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet listov 38 ks
Materiál listu plast
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!