Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Vŕba 120 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
78 €
Dnes len
46,90 € s DPH
39,08 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Vŕba je rod rastlín z čeľade Vŕbovité. Vŕby sú opadavé, dvojdomé stromy, kríky aj drobné kríčky s mohutným, skôr povrchovo uloženým koreňovým systémom. Môžu rásť vzpriamene, alebo plazivo, ich vetvy sú vzpriamené alebo previsnuté. Stromové tvary sú často viackmenné, rýchlo rastúce, ich mäkké pórovité drevo však čoskoro vyhníva, takže staršie kmene sú často duté a ľahko sa lámu. Púčiky majú spravidla jednu šupinu, len vzácne dve. Striedavo, výnimočne aj ústretovo vyrastajúce listy sú jednoduché a celistvé. Kvety Vŕb sú usporiadané do súkvetia jahňady, hovorovo sa nazývajú bahniatka, baburky či maňušky.

Vŕba je drevina typická pre nížiny, dokonca aj pre mierne pahorkatiny. Má vyše 400 druhov. Rastlina je otužilá a celkom odolná aj voči menej priaznivým podmienkam. K rýchlemu rastu potrebuje predovšetkým veľa vlahy a dostatok svetla. Pestovať ju môžete aj v polotieni, ale nebude až tak bohato olistená. Neznesie sucho, hlavne ak je dlhšie trvajúce. 

Výskyt

Miesto pôvodu tohto rodu je pravdepodobne v horách východnej Ázie. Vŕby rastú takmer po celom svete, s ťažiskom najväčšieho rozšírenia v Číne, na Sibíri a v priľahlých hornatých oblastiach, v miernom až studenom pásme Európy a Severnej Ameriky. Ďalej sa vyskytujú v  Japonsku, niekoľko druhov tiež v Strednej a Južnej Amerike, v  Afrike či na Strednom východe.

Vŕby zvyčajne rastú blízko vody, v lužných lesoch, na vlhkých lúkach, v rašeliniskách či pozdĺž vodných tokov.

Parametre

Náš umelý strom Vŕba je vrátane kvetináča vysoký 120 cm. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu umelého substrátu pokrytá imitáciou machu. Na jednom umelom kmeni sa nachádza cca. 180 prírodne zelených podlhovastých listov, vyrobených z kvalitného plastu, no na dotyk ako aj na pohľad sú ako skutočné.

Umiestnenie

Ak túžite mať doma trochu prírody, ale nemáte na to vhodné podmienky, náš umelý strom Vŕba je pre vás to pravé. Strom Vŕba je určený do interiéru. Uplatní sa v obývacích izbách, jedálňach a halách, prípadne v zimných záhradách - skrátka všade tam, kde nie je možné sa o živé rastliny starať. Nepotrebuje vašu starostlivosť, no napriek tomu ostane vždy rovnako krásna a svieža.

Kombinácie

Je všestranne využiteľný v kombinácii s akoukoľvek zeleňou, s ktorou vytvorí dokonale harmonický interiér. Vŕba pôsobí veľmi prirodzene vo vysokých, ako aj nízkych dekoratívnych kvetináčoch. 

Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať u nás samostatne. Taktiež je možné si u nás objednať aj plniaci dekoračný materiál ako sú drevené štiepky, Keramzit, či ozdobné kamienky v rôznych farbách.

Parametre

Kód produktu 20076
Výška 120 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Šírka 20 cm
Výška vložky 14 cm
Priemer vložky 17.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka listu 10 cm
Počet listov 180 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 40 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!