Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Figovník 120 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
83 €
Dnes len
49,90 € s DPH
41,58 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Je tropický strom z čeľade morušovité s rozsiahlou korunou, vysoký obyčajne do 10 metrov, maximálne 15 metrov. Listy sú jednoduché troj- alebo päťlaločnaté, dlhé 10 až 30 cm. Kmeň je svetlosivý, neskôr hnedosivý, rozpraskaný. V pazuchách tmavozelených dekoratívnych listov sa na jar tvoria malé zelené plody hruškovitého tvaru. Tie neskôr zožltnú, respektíve sa môžu sfarbiť až do fialova (podľa odrody). Čerstvú figu z vlastného stromu si môžete dať v auguste až októbri, kedy plody dozrievajú. Výnimočné na figovníku je to, že v lete sa na ňom nasadzuje druhá úroda fíg.

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom.  Dnes ju nájdeme zdomácnenú v páse území od západného Stredozemia po severovýchodnú Indiu. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch alebo na rôznych chránených miestach, ale jej pestovanie u nás nie je rentabilné a figovník často vymŕza. 

Parametre

Náš umelý strom Figovník má výšku 120 cm vrátane základného plastového kvetináča, ktorý má priemer 15,24 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý imitáciou machu. Má jeden kmeň sivozelenej farby a je vyrobený z plastu. 72 listov v prírodne zelenej farbe tvoria krásnu korunu. Tieto umelé listy sú veľmi príjemné na dotyk a pôsobia veľmi prirodzeným dojmom. Elegancia tohto umelého stromu vynikne výberom správneho kvetináča, ktorý určite nájdete v našej širokej ponuke.

Umiestnenie

Umelý strom Figovník je určený do interéru. Skrášli každý priestor vašej domácnosti. Ak ho umiestnite do haly, alebo chodby, vstup bude vyzerať naozaj luxusne. Je ideálny do kancelárie, hotelov, reštaurácii, ale aj do zimnej záhrady. Svojim realistickým vzhľadom zaujme hneď na prvý pohľad. Táto rastlina je veľmi obľúbená a vďaka svojej hustote sa dá použiť na oddelenie priestoru, prípadne na zakrytie rôznych nedostatkov v miestnosti.

Kombinácia

V priestrannej obývačke si môžete vytvoriť kompozíciu, ktorá vám vo chvíľke premení váš domov v oázu pokoja. O Figovník si navyše nemusíte robiť žiadne starosti a aby bol stále krásny, bohato postačí, keď občas utriete listy od prachu, alebo použijete špeciálny sprej na lesk rastlín a zároveň aj proti prachu. Nájdete ho v našom e-shope. 

Tento strom odporúčame kombinovať s umelým Krotónovcom a umelým bambusom v pozadí. Menšie umelé rastliny ako napr. Antúria, Eukalyptus v popredí vizuálne rozšíria priestor. Všetky tieto rastliny vám ponúkame na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20059
Výška 120 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 13 cm
Priemer vložky 16 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 6 cm
Výška listu 22 cm
Šírka listu 17 cm
Počet listov 72 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 4 ks
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba púčika zelená
Výška kmeňa / stonky 95 cm
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!