Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Papradie 70 cm

Zľava
13 %
Pôvodne
48 €
Dnes len
41,90 € s DPH
34,92 € bez DPH
37 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 9. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 9. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Sú to nekvitnúce rastliny. Papraďorasty sú veľmi starou skupinou, sú vaskulárne druhy zelene, suchozemské rastliny s tuhými drevitými tkanivami, ktoré vytvárajú „rúrky“, ktoré sa využívajú na vedenie vody a minerálov. Papraď je druh rastliny s podzemkom, z ktorého vyrastajú dlhé poplazy.  Rozmnožujú sa prostredníctvom výtrusov nemajú ani semená, ani kvety a od ostatných spóronosných rastlín, napríklad machu, sa odlišujú tým, že majú skutočné korene, stonky a zložité listy. Sú to prakticky výhradne rastliny tienistých stanovíšť a nerobí im problém i hlboký tieň. Všeobecne platí že dávajú prednosť vlhším lokalitám s obsahom surového humusu v pôde.

Výskyt

História papradí sa začala v ére dinosaurov - pred 400 miliónmi rokov. V teplom a vlhkom podnebí tropických lesov, dominovali na Zemi papradie. Niektoré druhy dosiahli 30 m výšky. V priebehu času sa klimatické podmienky dramaticky zmenili. Koľko prírodných katastrof muselo dôjsť, aby zmizli také giganty ako dinosaury a stromové paprade. Pestovanie týchto rastlín bolo obľúbené už v 18. storočí v Anglicku, kde vzniklo niekoľko veľkých súkromných zbierok a špecializovaných záhradníctiev. 

Parametre

Naša umelá papraď má výšku 70 cm a to vrátane základného plastového kvetináča, ktorého priemer je 15,24 cm. Skladá sa z 3 plastových kmeňov, ktoré sú v základnom kvetináči a ktorého povrch je pokrytý imitáciou machu. Má 34 ks plastových zelených listov, ktoré na dotyk pôsobia ako živé.

Umiestnenie

Túžite po osviežujúcej a tajomnej atmosfére lesa, ktorá sa bude šíriť vaším bytom a neviete, ako to docieliť? Ideálnym riešením sú pôvabné papraďorasty – izbové rastliny s fascinujúcimi listami, ktoré zaodejú váš príbytok do tých najkrajších zelených odtieňov. Naša papraď je určená do interiéru. Vzhľadom na jej výšku jej umiestnenie bude veľmi jednoduché. Svojou krásou rozjasní vaš domov, kanceláriu, ale aj obchodné priestory - skrátka hodí sa  všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. 

Kombinácie

Papraď odporúčame kombinovať so Zamioculcasom, no vynímať sa bude aj v spoločnosti kvitnúcich rastlín ako je Antúria či Lopatkovec. Papraď sa dodáva v základnom plastovom kvetináči. Na jej kráse a elegancii jej pridá dekoratívny kvetináč, ktorý si môžete vybrať z našej širokej ponuky ktorú nájdete na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20054
Výška 70 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 13 cm
Priemer vložky 16 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet vetiev 15 ks
Výška listu 28 cm
Šírka listu 7 cm
Počet listov 34 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 13 ks
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba púčika žltá
Výška kmeňa / stonky 20 cm
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!