Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý bambus 90 cm

Zľava
14 %
Pôvodne
43 €
Dnes len
36,90 € s DPH
30,75 € bez DPH
56 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Bambus je najrýchlejšie rastúca rastlina na Zemi. Typický Bambus dorastie za jediný deň až 10 centimetrov. Niektoré druhy dorastajú až meter za deň, alebo asi 1 milimeter každé 2 minúty. Rastlinu môžete skutočne vidieť rásť priamo pred vašimi očami. Iba za 5 až 8 rokov dosiahne väčšina odrôd Bambusu zrelosť. Bambus je skutočne zázrak prírody. Slúži ako udržateľný zdroj jedla a textílií, milióny ľudí ho využívajú aj na stavbu prístrešia. Z bambusu sa dá vyrobiť neuveriteľné množstvo produktov. To najlepšie je však to, že počas rastu pomáha chrániť životné prostredie. 

Výskyt

Bambusy sa vyskytujú v tropickom, subtropickom a menej často v miernom pásme. Konkrétne sa vyskytujú v juhovýchodných USA a v celej Strednej a Južnej Amerike, ďalej v takmer celej Afrike južne od Sahary, ako aj v Ázii od Indie, Japonska a juhovýchodnej Číny po severnú Austráliu. Bambusy rastú aj v značných nadmorských výškach, napr. v Južnej Amerike do výšky 4 700 m n. m.

Do Európy sa prvé Bambusy dostali koncom 19. storočia, ale väčšina teraz známych druhov a variant bola dovezená nemeckými, belgickými a holandskými pestovateľmi až začiatkom 90. rokov 20. storočia.

Parametre

Náš umelý Bambus je vysoký 90 cm. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 15,24 cm, ktorého povrch je pokrytý machom. Jeho 4 kmene sú vyrobené z plastu ako aj listy, ktoré sú na dotyk ako živé a sú v prírodne zelenej farbe. Počet listov je 225 kusov.

Umiestnenie

Tento nádherný Bambus, verne napodobujúci živý strom, je ideálnym doplnkom či už do vášho domova, kancelárie alebo lekárskej ordinácie - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. Vie dokonale vyniknúť ako samostatne stojaca rastlina. Vďaka jeho charakteristickým farbám sa stane výrazným kúskom vo vašom interiéri. Je skutočne neprehliadnuteľný a zaručene bude pútať pozornosť nech už sa ho rozhodnete umiestniť kdekoľvek.

Kombinácie

Umelý strom Bambus sa dá pekne kombinovať s akýmkoľvek umelým Fikusom, alebo Krotonovcom z nášho širokého sortimentu, ktorý nájdete na našej stránke. Pekne vie vyniknúť aj v spoločnosti Difenbachie, ale aj kvitnúcich stromov. Tento náš umelý Bambus je naozaj všestranný spoločník, nakoľko má veľmi elegantný a príjemný dizajn. Krásne sa hodí či do dreveného, betónového, alebo plastového kvetináča. Sekne mu ako nízky kvetináč, tak aj jeho vysoká varianta. Výber je už len na vás. Širokú ponuku pekných kvetináčov nájdete aj na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20063
Výška 90 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 13 cm
Priemer vložky 15.6 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 10 cm
Šírka listu 1.5 cm
Počet listov 225 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!