Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Papradie 100 cm

Zľava
11 %
Pôvodne
62 €
Dnes len
54,90 € s DPH
45,75 € bez DPH
30 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 5. októbra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 5. októbra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Stromové paprade sú paprade, ktoré rastú s kmeňom a zdvíhajúcim sa listami nad úrovňou terénu. Väčšina stromových papradí je členmi čeľade Dicksoniaceae, Metaxyaceae a Cibotiaceae alebo Cyatheales. Tento druh je treťou skupinou papradí, o ktorých je známe, že vytvorili stromovité formy. Ďalšími dvoma sú Marattiales eusporangiátny, z ktorého sa vyvinuli už vyhynuté Psaronius, a rad Polypodiales, kam patrí aj vyhynutý rod Tempskya. Okrem týchto rodov je veľa papradí v iných skupinách považované za stromové papradie, napríklad niekoľko papradí z čeľade Osmundaceae, ktoré môžu mať krátke kmene pod meter, a to najmä paprade v rode Cibotium, ktoré môže dorásť aj do výšky 10 metrov. Druhy papraďorastov s krátkymi kmeňmi v rodoch Blechnum, Calochleana, Cnemedaria, Culcita, Cystodium, Leptopteris, Lophosoria, Sadleria, Thyrsopteris a Todea možno považovať aj za stromové paprade.

Vyskyt

Stromové papradie rastú v tropických a subtropických oblastiach po celom svete hlavne v dažďových pralesoch, Austrálii, Novom Zélande. Rovnako ako všetky paprade, stromové papradie sa rozmnožuje pomocou spórov vytvorených na spodnej strane listov.

Parametre

Naša palma Papradie je vysoká 100 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 1 kmeňa, ktorý je vyrobený v kombinácii prírodného dreva a zelenej plastovej stonky. Na začiatku kmeňa začína aj listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 10 kusov. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Táto palma sa dodáva v dekoratívnej vložke s priemerom 18 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Naša palma Papradie vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti, či kancelárie a aj zabudnete, že táto palma je vlastne umelá. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Palma Papradie vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Naša Palma Papradie sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi paliem, ale aj rôznymi Cykasmi, no hodia sa k nej aj menšie paprade. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebude môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu rastlinu, tak to ste skutočne na omyle. Veľmi pekne sa dopĺňa s Orchideami alebo Guzmániou. Táto palma sa tiež skvele dopĺňa s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20019
Výška 100 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 13 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 33 cm
Výška listu 50 cm
Šírka listu 20 cm
Počet listov 10 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 9 ks
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba púčika zelená
Výška kmeňa / stonky 10 cm
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!