Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Figovník 150 cm

Zľava
8 %
Pôvodne
100 €
Dnes len
91,90 € s DPH
76,58 € bez DPH
15 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Figovník je rod rastlín z čeľade morušovité (Moraceae).

Figovník je veľmi stará kultúrna rastlina. Figovník obyčajný je opadavý strom alebo ker, vysoký obyčajne do 10 m, maximálne 15 m. Listy sú jednoduché troj - alebo päťlaločnaté, dlhé 10 až 30 cm. Má tvrdé lesklé tmavozelené elipsovité listy. Borka je svetlosivá, neskôr hnedosivá, rozpraskaná. Niektoré zdroje uvádzajú, že ide o jednodomú rastlinu, iné že ide o dvojdomú rastlinu. 

Do rodu Figovník patrí viac ako 800 druhov tropických i subtropických drevín. Figovníky vytvárajú druhotné kmene zo vzdušných koreňov. V našich podmienkach sa tropické druhy pestujú ako okrasné rastliny. 

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom. Dnes ju nájdeme zdomácnenú v páse území od západného Stredozemia po severovýchodnú Indiu. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch alebo na rôznych chránených miestach.

Parametre

Naša umelá rastlina Figovník je vysoká vrátane kvetináča 150 cm. Tento umelý Figovník zaujme predovšetkým svojimi tromi hnedými kmeňmi z plastu, a vysoko kvalitnými 95 zelenými  listami, ktoré sú na dotyk ako živé. Figovník má veľmi hustý vzhľad. Dodáva sa ukotvený v základnom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu s imitáciou machu. Odporúčame Figovník ukotvený v základnom kvetináči umiestniť do dekoratívneho pre nádherné doplnenie vášho interiéru.

Umiestnenie

Náš umelý Figovník je určený do interiéru. Uplatní sa v obývacích izbách, jedálňach a halách, prípadne v zimných záhradách. S našim umelým Figovníkom si môžete  dotvoriť svoj domov najmä všade tam, kde sa živým rastlinam nedarí, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať.

Kombinácie

Vyniknú predovšetkým ako solitéry ale môžete ich kombinovať aj s inými rastlinami z našej ponuky. Figovník pôsobí veľmi prirodzene vo vysokých aj nízkych dekoratívnych kvetináčoch. Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať u nás samostatne. Je možné objednať aj vhodnú výsadbu a hydrogranulát alebo iný plniaci materiál, ktoré nájdete v našej ponuke. 

Parametre

Kód produktu 20060
Výška 150 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 10 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 29 cm
Výška listu 21 cm
Šírka listu 14 cm
Počet listov 95 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 65 cm
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!