Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá palma Kentia 180 cm

Zľava
9 %
Pôvodne
110 €
Dnes len
99,90 € s DPH
83,25 € bez DPH
14 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 7. februára
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta utorok 7. februára
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Palma Kentia je elegantná rastlina ktorá je obľúbená pre pestovanie v interiéroch aj kvôli tomu že vyžaduje málo svetla. Je to relatívne pomaly rastúca, ktorá  môže dosahovať výšku až 10 m, šírku 6 m a jej listy môžu dosahovať dĺžku až 3 m. Pre túto palmu sú špecifické dlhé stonky v tmavozelenej farbe, ktoré nesú úzke dlhé úkrojky listov. Howea forsteriana si získala veľkú obľubu ako izbová rastlina v Európe a USA počas viktoriánskej éry, v čase, keď sa v Anglicku a inde zbierali exotické palmy a iné rastliny. Kentia sa stala podstatnou „salónnou palmou“ začiatkom 70. rokov 19. storočia, keď sa prvýkrát začal vývoz osiva z ostrova Lord Howa.

Výskyt

Palma Kentia pochádza z Ostrova lorda Howa v tichom oceáne. Rastie ľahko vonku v oblastiach, ako je južná Austrália a severný Nový Zéland, kde je pomerne častý v súkromných záhradách alebo ako pouličný strom. Možno ju pestovať na severe ale aj na juhozápade Anglicka. Taktiež dobre rastie na juhu Španielska a juhu USA.

Parametre

Naša palma Kentia je vysoká 180 cm vrátane kvetináča. Skladá sa zo 4 kmeňov ktoré sú vyrobené v kombinácii prírodného dreva a zelenej plastovej stonky. Zhruba v polovici palmy začína listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 14 kusov. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Táto palma sa dodáva v dekoratívnej vložke s priemerom 20,32 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Naša palma Kentia vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že táto palma je vlastne umelá. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Palma Kentia vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Naša Palma Kentia sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi paliem ale aj rôznymi cykasmi, no hodia sa k nej aj paprade. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebude môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu rastlinu, tak to ste skutočne na omyle. Veľmi pekne sa dopĺňa s Orchideami alebo Guzmániou. Táto palma sa tiež skvele dopĺňa s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20015
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo, plast
Výška vetvy 34 cm
Počet vetiev 14 ks
Výška listu 80 cm
Šírka listu 33 cm
Počet listov 14 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 30 cm
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!