Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá palma Areca 150 cm

Zľava
9 %
Pôvodne
95 €
Dnes len
86,90 € s DPH
72,42 € bez DPH
34 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 7. februára
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta utorok 7. februára
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Areka je rod rastlín z čeľade Arekovité zahrňujúci asi 50 druhov. Početné kmene palmy sú kríkovité rozvetvené, jej listy sú rozdelené do mnohopočetných lesklých vejarovitých článkov, sú protistojné. Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Areková palma je pestovaná ako poľnohospodárska rastlina na ľahkých pôdach vo vlhkých oblastiach. Pestuje sa ako okrasná rastlina v záhradách v tropických a subtropických oblastiach a inde v interiéri ako izbová rastlina. Niekedy sa jej kvôli tvaru listov hovorí motýlia palma.

Výskyt

Areková palma je pôvodom z Malajzie, ale pestuje sa v celej tropickej Ázii, Oceánii a východnej Afrike. Typická vejárovitá palma rastúca v Prednej i Zadnej Indii, Pakistane, na Cejlóne, v Číne, Taiwane, Malajskom poloostrove. Kultivovaná je aj v mnohých tropických i subtropických oblastiach, ak to dovoľuje klíma. Najviac je rozšírená v Thajsku, Vietname, Malajzii, Barme a Srí lanke. Teraz sa začína pestovať aj na východe Afriky. Aziati užívajú Areku denne, rovnako ako my pijeme kávu. 

Parametre

Naša umelá palma Areca je 150 cm vysoká vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 12,70 cm, na povrchu umelého substrátu s imitáciou machu. Sedem kmeňov je vyrobených z prírodného dreva a 27 listov je z kvalitného plastu, no na dotyk ako aj na pohľad pôsobia veľmi reálne, nakoľko palma má listy v dvoch odtieňoch prírodnej zelenej farby. 

Umiestnenie

Umelá palma Areca je určená do interiéru. Je ideálnym doplnkom do vášho domova, kancelárie, alebo aj ordinácie. Jej umiestenie je vhodné všade tam, kde chcete mať trochu zelene, ale kde nie je možné sa o živú rastlinku starať, či už pre nedostatok svetla, alebo nedostatok času. Zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Areku odporúčame kombinovať s rôznymi druhmi palmových stromov ako napríklad Livostína, alebo Papradie stromové, prípadne palmami podľa vlastného výberu. S každou zeleňou budú spolu vytvárať harmonický interiér. Areka ovšem k sebe nepotrebuje spoločníka. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Vhodné však je umiestnenie do dekoračného kvetináča. Správne zvolený kvetináč dokáže krásne podčiarknuť krásu palmy. Veľký výber kvetináčov nájdete u nás v ponuke na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20008
Výška 150 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 11 cm
Priemer vložky 12.5 cm
Počet kmeňov / stoniek 7 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo, plast
Výška vetvy 16 cm
Počet vetiev 27 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 37 cm
Šírka listu 16 cm
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 23 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!