Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá palma Areca 120 cm

Zľava
10 %
Pôvodne
74 €
Dnes len
66,90 € s DPH
55,75 € bez DPH
31 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Areková palma je pestovaná ako poľnohospodárska rastlina na ľahkých pôdach vo vlhkých oblastiach. Táto palma býva nesprávne nazývaná betelový strom, pretože jej plody Areku orechy sa balia do betelových listov a žujú pre svoje psychoaktívne účinky. Účinnou látkou je Alkaloid arekolin, pôsobiace na nikotínové a muskarínové Acetylcholínové receptory. Pre uvoľnenie Alkaloidu je nutná reakcia sa slinami a Hydroxidom vápenatým. Predávkovanie môže spôsobiť závraty a hnačky, dlhodobé užívanie vedie k chorobám ďasien a zubov. 

Výskyt

Areca je rod 51 druhov paliem z čeľade Arecaceae, ktoré sa nachádzajú vo vlhkých tropických lesoch od ostrovov Filipíny, Malajsie a Indie, cez juhovýchodnú Áziu až po Melanéziu. Rodové meno Areca je odvodené od názvu používaného lokálne v Indii.

Parametre

Naša palma Areca je vysoká 120 cm. Táto umelá palma sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 12,7 cm. Na povrchu umelého substrátu je doplnená o imitáciu machu. Umelá palma Areca má 5 stoniek, ktoré sú vyrobené z kvalitného plastu a naspodu sú doplnené aj o prírodné drevo. Sú veľmi realisticky spracované. Prírodne zelené listy sú vyrobené z plastu a ich počet je 21 kusov, pričom každý jeden pôsobí ako živý. Konáre s listami sú striedavo tmavozelené a svetlozelené pre ešte prirodzenejší celkový efekt. Táto palma Areca je vhodná do interiéru, prípadne ju môžete umiestniť aj do exteriéru, avšak len na miesta chránené pred vetrom, alebo priamym slnkom.

Umiestnenie

Ak chcete do svojho domova vniesť tropickú atmosféru, v tom prípade by u vás rozhodne nemala chýbať naša palma Areca. Bude vyzerať skvele na akomkoľvek mieste vo vašom dome, kancelárii, je taktiež perfektnou dekoráciou do nákupných centier, či kaviarní. Oživí každú miestnosť a dodá jej skutočne nenapodobiteľnú eleganciu. Tropická palma Areca je krásny dekoračný doplnok do každej domácnosti. Zaručene váš interiér osvieži a zveľadí na nepoznanie.

Kombinácie

Našu palmu Areca je možno kombinovať s ďalším druhmi paliem z našej ponuky. Vhodná je taktiež kombinácia s listovými rastlinami ako je napríklad Dífenbachia, Monstera, alebo Alokázia. Jej krása vynikne v jednofarebnom kvetináči ktorý môžete vkusne doplniť bielym dekoračným štrkom. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20007
Výška 120 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 10 cm
Priemer vložky 12.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 5 ks
Materiál kmeňa / stonky plast, drevo
Výška vetvy 30 cm
Počet vetiev 21 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 11.5 cm
Šírka listu 1 cm
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená, hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 30 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!