Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umeá rastlina Photos 120 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
83 €
Dnes len
49,90 € s DPH
41,58 € bez DPH
155 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Potosovce patria medzi rod rastlín z čeľade Araceae. Tento rod zahŕňa asi 20 druhov mohutných Lián, rozšírených v tropickej Ázii a Austrálii. Mladé formy Potosovcov sa pestujú ako izbové rastliny, často pod názvom Scindapsus. Potosovce sú mohutné Liany s drevnatými, vetvenými stonkami koreniacimi v zemi. Listy sú striedavé, dvojradovo rozložené, dlho stopkaté, s celistvou alebo perovitou laločnatou čepeľou. Výnimočne je čepeľ na ploche pozdĺž stredného rebra nadrobno dierovaná. Žilnatina je sperená.

Výskyt

Rod Potosovcov zahŕňa 20 druhov. Je rozšírený od severovýchodnej Indie, po japonské ostrovy Rjúkjú, Austrálii a Tichomorské ostrovy. Vyskytuje sa tiež na Srí Lanke. Najväčší areál rozšírenia má práve druh Potosovec škvrnitý. Potosovce rastú vo vlhkých tropických dažďových lesoch, kde rastú ako vysoko šplhajúce popínavé rastliny po stromoch či skalách.

Parametre

Náš Potosovec je vysoký 120 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 3 stoniek, ktoré sú vyrobené z kvalitného plastového materiálu. Hneď na začiatku stoniek začína nádherné listovanie. Mohutné listy sú tmavozelené, v počte 12 kusov. Sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý. Náš Potosovec sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý dekoračným keramzitom. 

Umiestnenie

Umelá rastlina Potosovec môže byť skvelou súčasťou moderného bytu, hoci sa skôr spája s tradičným interiérom. Ak sa o ňu dobre postaráte, bude aj jeho dlhoročnou súčasťou. Dokonca aj po dlhšej dobe prekvapí záplavou krásnych sviežo pôsobiacich listov. Potosovec sa uplatní v menšom aj väčšom interiéri, v obývacej izbe alebo jedálni. Ideálne je si z rastlín vytvoriť skupinku zloženú z viacerých atraktívnych druhov či kultivarov. Alebo z niekoľkých kusov jedného druhu.

Kombinácie

Náš umelý strom Potosovec je krásna rastlina, ktorá k sebe nepotrebuje spoločníka. Je všestranne použiteľný k iným rastlinám. Odporúčame ho kombinovať napríklad s Monsterou či Filodendronom, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér. Strom Potosovec získa na kráse v správne zvolenom dekoratívnom kvetináči. Široký výber kvetináčov či dekoratívnych kamienkov a štiepkov nájdete v našej ponuke.

Parametre

Kód produktu 20042
Výška 125 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Materiál vložky plast
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 28 cm
Šírka listu 22 cm
Počet listov 23 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 20 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!