Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá palma Kentia 210 cm

Zľava
8 %
Pôvodne
140 €
Dnes len
129 € s DPH
107,50 € bez DPH
21 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 7. júla
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 7. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kentia Palma sa tiež nazýva Paradise Palm, Sentry Palm a Thatch Palm. Je to pomerne pomaly rastúci a elegantný druh paliem, ktorý sa často vysádza v skupinách troch, alebo viacerých rastlín naraz. Je to ideálna palma na pestovanie vo vnútri domu, no výborne sa jej darí aj v pobrežných oblastiach južnej Kalifornie. Do roku 1885 dosiahla palma prvenstvo v Británii, kde Journal of Horticulture poznamenal, že: „Tieto Kentias sú kvôli svojej veľkej kráse a trvalým vlastnostiam viac žiadané ako takmer každá iná palma.” Ďalším dôvodom ich popularity možno pripísať kráľovnej Viktórii, ktorá ich pestovala vo všetkých svojich domovoch a dala pokyny na to, aby boli palmy Kentie umiestnené aj okolo jej rakvy. 

Výskyt

Palma Kentia pochádza z ostrova Lord Howe (populácia: 382), malého kúska zeme pri východnom pobreží Austrálie. Ostrov dáva palme jej botanický názov Howea forsteriana. Rastie pomaly, dosiahnutie jej maximálnej výšky 10 metrov tak môže trvať desaťročia. Tento druh považuje Svetová únia ochrany prírody za zraniteľný. Pestuje sa na ostrove Lord Howe zhromažďovaním divých semien a ich klíčením na export do celého sveta ako okrasná rastlina. Obchod so semenami a sadenicami je prísne regulovaný.

Parametre

Naša umelá palma Kentia je 210 cm vysoká vrátane kvetináča. Jej 4 kmeňové stonky sú vyrobené z plastu a spodné časti sú obalené prírodným drevom. Táto palma disponuje 20 vetvami rôznej výšky, čo pridáva na jej hustote. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, ktorého povrch umelého substrátu je pokrytý umelým machom. 

Umiestnenie

Ak chcete do svojho domova vniesť tropickú atmosféru, v tom prípade by u vás nemala chýbať naša Palma Kentia. Táto rastlina bude vyzerať skvele na akomkoľvek mieste vo vašom dome, kancelárii, je taktiež perfektnou dekoráciou pre použitie do nákupných centier, či kaviarní. Oživí každú miestnosť a dodá jej skutočne nenapodobiteľný šmrnc. Tropická palma Kentia je krásny dekoračný doplnok do každej domácnosti a preto vám ju môžeme len odporúčať.

Kombinácie

Našu palmu Kentia je možno kombinovať s ďalším druhmi paliem z našej ponuky. Vhodné je taktiež zlúčenie s listovými rastlinami ako je napríklad Dífenbachia, Monstera, alebo Alokázia. Vynikne však aj ako jedinec. Jej krása zažiari v jednofarebnom kvetináči, ktorý môžete vkusne doplniť bielym ozdobným štrkom, alebo drevenými štiepkami. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20014
Výška 210 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 20.1 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast, drevo
Výška vetvy 83 cm
Počet vetiev 20 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 85 cm
Šírka listu 29 cm
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 40 cm
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!