Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Šeflera 60 cm

Zľava
15 %
Pôvodne
47 €
Dnes len
39,90 € s DPH
33,25 € bez DPH
50 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Šeflera stromovitá je exotická drevina. Vo svojej domovine dorastá do veľkých rozmerov a vytvára husté súkvetia červených kvetov. U nás sa pestuje ako obľúbená izbová rastlina, ktorá má štíhly, stromčekovitý vzrast a kvitne len vo veľmi výnimočných prípadoch. V mladosti vytvára Šeflera vzpriamenú stonku s listami na dlhých stopkách, neskôr sa rozkonáruje. Listy sú tvorené z oválnovajčitých lístkov, dlhých 10 -15 cm, rozložených do kruhu na konci listovej stopky. Lístky z vrcholu rastliny sú zväčša menšie ako tie, čo rastú nižšie. 

Výskyt

Jej domovinou je Austrália a juhovýchodná Ázia, kde dorastá až do 40 metrovej výšky a kvitne bohatými červenými kvetmi. My ju poznáme skôr ako atraktívnu bytovú rastlinu, ktorá kvitne iba vo výnimočných prípadoch. V tropickej Amerike rastú Šeflery v horských lesoch, zatiaľ čo v nížinných oblastiach sa vyskytuje len niekoľko druhov. Tvorí tiež charakteristickú zložku vegetácie na horách Guyanskej vysočiny, kde rastie množstvo endemických druhov, alebo potom v brazílskom biotope.

Parametre

Naša umelá rastlina Šeflera je vysoká 60 cm vrátane kvetináča. Rastlina sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu umelého substrátu pokrytá imitáciou machu. Táto umelá rastlina ma jednu plastovú stonku. Prírodne svetlo a tmavozelené listy, ktorých počet je 450 kusov, sú tiež vyrobené z plastu a pôsobia na pohľad, ale aj dotyk ako živé.

Umiestnenie

Táto naša umelá rastlina Šeflera je vhodná do interiéru a je ideálnym doplnkom či už do Vášho domova, kancelárie alebo ordinácie - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. Tento umelý strom je jeden z najobľúbenejších umelých stromov vôbec a veľmi radi ju používajú na dotvorenie priestoru aj architekti pri svojich dizajnových návrhoch.

Kombinácie

Ak ju chceme kombinovať s inými rastlinami z našej ponuky, ako aj všeobecne, je všestranne použiteľná. Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami iných rastlín taktiež “vždy zeleného” druhu, alebo dokonale sa k nej hodí napríklad aj Olivovník či Mangovník, s ktorými vytvorí naozaj dokonalé spojenie. Odporúčame osadenie do vhodného dekoračného kvetináča, ktorý bude dokonale ladiť s farbami vášho interiéru. Veľký výber pekných kvetináčov nájdete aj u nás na stránke.

Parametre

Kód produktu 20055
Výška 60 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 20 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 11 cm
Šírka listu 5 cm
Dĺžka listu 8 cm
Počet listov 450 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená, hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 23 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!