Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Filodendron 45 cm

Zľava
22 %
Pôvodne
9 €
Dnes len
6,99 € s DPH
5,83 € bez DPH
600 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 28. septembra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 28. septembra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Philodendron (rod Philodendron), približne 450 druhov statných stonkových popínavých bylín čeľade Araceae pôvodom z tropickej Ameriky. Mnoho druhov začína život ako Vinič a potom sa transformuje do podoby Epifity (rastliny, ktoré žijú na iných rastlinách). Pretože veľa mladých Filodendronov je prispôsobených na slabú hladinu dažďových pralesov, sú populárne črepníkové rastliny pre domácnosti a kancelárie. Väčšina Filodendronov sú veľkí lezci, ktorí zvyčajne rastú smerom nahor zabalením svojich upravených koreňov okolo kmeňov stromov.

Výskyt

Náš hlavný hrdina je rod rastlín pôvodom z trópov Ameriky, konkrétne z Brazílie, Kolumbie, Venezuely a Guyany. Mnoho druhov rastie v lesoch, ale aj v močiaroch, riekach, ba dokonca aj v skalnatom teréne. Vyznačujú sa tým, že sú to kríky alebo malé stromy so vzdušnými koreňmi, ktoré im pomáhajú liezť na vysoké kmene.

Listy sú zvyčajne veľké, celé, laločnaté alebo hlboko štiepané, zelené alebo hnedé podľa druhu a odrody. Kvetná stonka vzniká z pazušného listu alebo ako koncová kvetná stonka a vydáva intenzívnu arómu. Kvety sa objavujú rozmiestnené vo valcovitom kvetenstve v spathe (upravený list) bielej, červenej alebo žltej farby. 

Parametre

Naša umelá rastlina Filodendron je 45 cm vysoká. Rastlina má zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju môžete jednoducho umiestniť kamkoľvek. Je to interiérová rastlina. Kvetináč nie je súčasťou balenia. Náš Filodendron má 8 zelených plastových stoniek, na ktorých je 70 krásnych, prírodne zelených plastových listov, ktoré len ťažko rozoznáte od živých. Listy sú tmavozelenej prírodnej farby, avšak navrchu buketu sa sfarbujú do svetlozelena.

Umiestnenie

Naš umelý Filodendron je určený do interiéru. Filodendron je možné umiestniť prakticky kamkoľvek, čím môžete rozžiariť jednotlivé miestnosti v dome, v ktorých by živá rastlina neprežila. Veľkou výhodou umelých kvetov je, že nebudete musieť dbať na vhodnosť podmienok v jednotlivých miestnostiach. Aj v kúpeľni, kde trebárs nie sú svetelné podmienky úplne ideálne a živým kvetom by sa v nej nedarilo, náš umelý Filodendron nájde svoje miesto. Taktiež je vhodný ako doplnok do obývačky či pracovne. Táto rastlina je jedna z najobľúbenejších rastlin vôbec a veľmi radi ju používajú na dotvorenie priestoru aj bytový dizajnéri. 

Kombinácie

Filodendron je minimalistická okúzľujúca rastlina, ktorá vynikne kdekoľvek ju dáte. V kombinácii s Papraďou či Potosovcom vytvoríte nádhernú atmosféru. Niekomu sa nepáčia klasické kvetináče na stojanoch na kvety a preto máme pre vás inšpiráciu, ako vyplniť priestor pomocou závesných kvetináčov. Spomínané rastliny si môžete naaranžovať do našich štruktúrovaných kvetináčov, ktoré visia zo stropu. Určite je to spôsob, akým sa dá vybočiť zo stereotypu. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20186
Výška 45 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 14 cm
Počet vetiev 8 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 10 cm
Šírka listu 8 cm
Počet listov 70 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!