Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá rastlina Taro Araceae 45 cm

Zľava
22 %
Pôvodne
8,80 €
Dnes len
6,89 € s DPH
5,74 € bez DPH
600 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 5. decembra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta utorok 5. decembra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Araceae sú rodina z jednoklíčnolistových kvitnúcich rastlín. U nás nazývaná aj Alokázia. Taro tropická rastlina, ktorá sa pestuje predovšetkým pre svoje jedlé hľuzy. Jedná sa o najrozšírenejšie pestovaný druh niekoľkých rastlín z čeľade Araceae, ktoré sa používajú ako zelenina na výrobu hľúz, listov a stopiek. Taro hľuzy sú základnou potravinou v afrických, oceánskych a juhoázijských kultúrach a verí sa, že Taro bolo jednou z prvých kultivovaných rastlín.

Rastlina rôznych tvarov a veľkostí. Listy môžu mať veľkosť až 40 cm × 24,8 cm, majú vajcovito-srdcovitý tvar s výraznou žilnatinou.

Je vhodná na pestovanie ako izbová kvetina. Alokázia je dekoratívna, večne zelená rastlina s veľkými, šípovitými listami na veľkých stopkách. Veľkú dekoratívnosť prepožičiavajú listom hrubé žilky z oboch strán. Taro je mohutná rastlina s veľkými koreňmi. Stonka niekedy dosahuje 2 metrov, stopky 1 metra dĺžky. Alokázia je teplomilná rastlina.

Výskyt

Predpokladá sa, že Taro pochádza z južnej Indie a juhovýchodnej Ázie, ale je široko naturalizovaná. Predpokladá sa, že pochádza z Indomalajskej oblasti, možno z východnej Indie, Nepálu a Bangladéša. Rozšíril sa kultiváciou na východ do juhovýchodnej Ázie, východnej Ázie a na tichomorské ostrovy na západ do Egypta a východného Stredomoria a potom na juh a západ odtiaľ do východnej Afriky a západnej Afriky, kde sa rozšíril do Karibiku a Ameriky.

Parametre

Naša umelá rastlina Taro Araceae je vysoká 45 cm a je dodávaná bez kvetináča. Jej 8 stoniek je vyrobených z kvalitného plastu, rovnako ako jej 70 listov zelenej, ktoré sa smerom do stredu sfarbujú do svetlozelenej farby. Sú naozaj na nerozoznanie od živých. Táto umelá rastlina obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého si ju viete naaranžovať podľa vlastnej predstavy.

Umiestnenie

Naša umelá rastlina Taro Araceae je veľmi pekná a vyzerá úžasne reálne a je vítaným doplnkom vo všetkých obytných priestoroch a kancelárií. Umelá Taro je určená do interiéru. Hodí sa aj do staršieho, ale najmä do svetlého moderného interiéru. Vybrať si do interiéru môžete z druhov, ktoré sú okrasné listom. V interiéri si ju môžete umiestniť do jedálne, zimnej záhrady, kuchyne, ale aj do obývacej izby, kde bude určite atraktívnou dekoráciou. 

Kombinácia

Môžete kombinovať jeden druh viacerých farieb, 2-3 druhy, ktoré usporiadate napríklad podľa výšky, šírky a k tomu pridáte ešte previsnuté rastliny. Do väčších keramických a drevených nádob môžete použiť i vždyzelené dreviny, zakrslé ihličnany s letničkami. 

Dá sa kombinovať naozaj veľké množstvo rastlín, ktoré budú spolu s naším Tarom vytvárať harmonický interiér. Tiež odporúčame pozrieť aj našu širokú ponuku kvetináčov, pomocou ktorých si môžete štýlovo doplniť svoj interiér.

Parametre

Kód produktu 20192
Výška 45 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 10 cm
Počet vetiev 8 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 11 cm
Šírka listu 7.5 cm
Počet listov 70 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená, žltozelená
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

5 z 5
5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x
1 hodnotení