Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá rastlina Kaládium dvojfarebná 50 cm

Zľava
21 %
Pôvodne
10 €
Dnes len
7,89 € s DPH
6,58 € bez DPH
600 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pondelok 27. marca
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pondelok 27. marca
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kaladium je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Araceae. Je známe pod bežným názvom slonie ucho, srdce Ježiša alebo anjelské krídla. Druh Kaladium zahŕňa sedem druhov. Rastú na otvorených plochách lesa a na brehoch riek. Divoké rastliny dorastajú do výšky 40–90 cm a listami dlhými väčšinou 15–45 cm. Kaládium je ako stvorené do moderných svetlých minimalistických interiérov. Listy tejto tropickej rastliny, pôvodom z ďalekej Brazílie, sú veľmi tenké, pripomínajúce list papiera. Podľa kultivarov môžu byť sfarbené do ružova, alebo červena, tiež môžu byť bielo zelené a viacfarebné. Väčšinou majú výrazné cievne zväzky, aj tým sú netradičné a zaujímavé. Kvet je zelenkastý a veľmi nenápadný. Krása rastliny tak spočíva hlavne v listoch.

Výskyt

Kaládium je tropická rastlina ktorá pochádza  z Južnej a Strednej Ameriky, no udomácnila sa aj v Indii, dokonca v niektorých častiach Afriky a na rôznych tropických ostrovoch.V  Európe sa začala pestovať od konca 18. storočia. Niekoľko druhov sa pestuje ako okrasné rastliny kvôli svojim veľkým listom v tvare šípu, označené rôznymi vzormi v bielej, ružovej a červenej farbe.

Parametre

Naše Kaládium je vysoké 50 cm. Má jednu zelenú umelú stonku na ktorej je 8 vetiev. Na týchto vetvách začína 18 zeleno-bielych realisticky vyzerajúcich listov, s prekrásnou kresbou a s nádherne výrazným žilkovaním. Sú síce vyrobené z plastu, ale na dotyk pôsobia ako živé. Dodáva sa bez kvetináča. Rastlina však obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju jednoducho môžete umiestniť kdekoľvek podľa vašej fantázie.

Umiestnenie

Kaládium je rastlina určená do interiéru. Naše Kaládium vám svojim realistickým vzhľadom dokáže príjemne oživiť vašu domácnosť, či iné prostredie do ktorého sa rozhodnete naše Kaládium umiestniť. Taktiež sa nemusíte báť umiestniť ho k inej rastline alebo kvetu. Vďaka zapichovacej stonke sa dá jednoducho ukotviť do dekoratívneho kvetináča, keďže táto rastlina sa dodáva bez vnútornej vložky alebo dekoratívneho kvetináča.

Kombinácie

Aj keď sa to možno nezdá, tak Kaládium sa veľmi pekne dopĺňa s Krotónovcami, Monsterami, alebo Difenbachiami. No určite nespravíte zlé rozhodnutie ak toto Kaládium skombinujete aj s kvetmi ako napríklad Orchidea. Taktiež na našej stránke nájdete aj široký výber kvetináčov. Ku Káladiu by sme vám chceli odporučiť kvetináč bielej farby, ale určite nespravíte chybu ak si vyberiete kvetináč s betónovým motívom, alebo aj viacfarebný. V našej ponuke si viete vybrať aj dekoratívne štiepky či kamienky a s ich pomocou si pekne dodekorovať svoj aranžmán.

Parametre

Kód produktu 20247
Výška 50 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Dĺžka kmeňa / stonky 7 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet vetiev 9 ks
Materiál vetvy plast
Šírka listu 12 cm
Dĺžka listu 15 cm
Počet listov 18 ks
Materiál listu plast
Farba listu zelená, biela

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!