Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Fitónia biela 45 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
9,30 €
Dnes len
5,59 € s DPH
4,66 € bez DPH
600 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Fitónia je nízka plazivá rastlina, ktorej sa dobre darí v tieni. Dorastá do výšky 15 cm a môže sa rozrásť do veľkosti až 30 centimetrového trsu. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu,kvôli ktorým sa pestuje a ak kvety odstránime, zlepšíme tým ich kvalitu. Pestujú sa hlavne dva druhy, Fitónia verschaffeltova (Fittonia verschaffeltii) s tmavozelenými listami a červeným alebo ružovým žilkovaním a Fitónia striebrožilná (Fittonia argyroneura) s bielym až strieborným žilkovaním. Listy sú veľmi atraktívne. 

Výskyt

Fitónia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Acanthus Acanthaceae, pôvodom z tropických dažďových pralesov v Južnej Amerike, hlavne v Peru. Vo voľnej prírode sa tieto exotické kvety nachádzajú vo vlhkých lesoch Južnej Ameriky. Fittonia - viacročné bylinné rastliny s rozvetvenými a hustými stopkami, ktoré rastú do výšky 10 cm. Koreňový systém je povrchový, výhonky sa husto rozrastajú po zemskom povrchu.

Parametre

Umelá Fitónia biela je výnimočnou, veľmi krásnou rastlinou, jej výška je 45 cm. Má atraktívne listy, na nerozoznanie od živých, olivovo zelené s bielym žilkovaním, z plastu. Ich  počet je 70 ks a sú usporiadané na 8 stonkách, ktoré sú vyrobené z jemného plastu. Táto rastlina je vhodná do interiéru a je dodávaná bez kvetináča. Našu Fitóniu si však môžete jednoducho umiestniť vďaka zapichovaciemu tŕňu, ktorý obsahuje. Odporúčame jednofarebný kvetináč a na osadenie prírodný dekoračný kameň z našej ponuky.

Umiestnenie

Naša umelá Fitónia s krásnymi bielym pavučinkovým vzorom na listoch dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru, v kuchyni, obývačke, ale aj v kúpeľni a to aj vďaka jej neutrálnym farbám. Veľmi pekne skrášli okenný parapet, či okrasnú poličku, ale môžete ju taktiež kľudne umiestniť aj do závesného kvetináča a tak vytvoriť zaujímavú dekoráciu na netradičných miestach, napríklad nad gauč v obývačke, alebo použitím viac kusov závesných kvetináčov v rade ako efektný umelý “zelený” predel. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť.

Kombinácia

Umelú Fitóniu môžete kombinovať s akoukoľvek rastlinou, nakoľko sa vyznačuje veľmi neutrálnym, no aj tak výrazným zovňajškom. Vo vertikálnej poličke ulahodí oku kombináciou s umelými rastlinami ako sú napríklad Zelenec, Eukalyptus, Vresovec medzi ktorými bude pekne vynikať a dotvárať tak ich celkový dizajn. Je už na vás, aký kvetináč zvolíte, nakoľko tejto rastline ako samostatnej jednotke sekne takmer čokoľvek. Ak však nemáte dostatok plôch, na ktoré sa dajú kvetináče situovať, ich závesná verzia je v tomto prípade pre vás tou správnou voľbou. Spojenie Fitónie s Rozchodníkom a Brečtanom, napríklad touto kombináciou môžete vytvoriť dokonalý zelený vodopád. Samozrejme všetky tieto spomínané umelé rastlinky nájdete u nás v ponuke.

Parametre

Kód produktu 20174
Výška 45 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Dĺžka vetvy 12 cm
Počet vetiev 8 ks
Materiál vetvy plast
Šírka listu 6 cm
Dĺžka listu 9 cm
Počet listov 70 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená, biela
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!