Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý Potosovec škvrnitý 45 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
9,70 €
Dnes len
5,79 € s DPH
4,83 € bez DPH
20075 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Potosovce patria medzi rod rastlín z čeľade Araceae. Tento rod zahŕňa asi 20 druhov mohutných Lián, rozšírených v tropickej  Ázii a Austrálii. Mladé formy Potosovcov sa pestujú ako izbové rastliny, často pod názvom Scindapsus. Potosovce sú mohutné Liany s drevnatými, vetvenými stonkami koreniacimi v zemi. Listy sú striedavé, dvojradovo rozložené, dlho stopkaté, s celistvou alebo perovitou laločnatou čepeľou. Výnimočne je čepeľ na ploche pozdĺž stredného rebra nadrobno dierovaná. Žilnatina je sperená. 

Výskyt

Rod Potosovcov zahŕňa 20 druhov. Je rozšírený od severovýchodnej Indie po japonské ostrovy Rjúkjú, Austrálii a Tichomorské ostrovy. Vyskytuje sa tiež na Srí Lanke. Najväčší areál rozšírenia má Potosovec škvrnitý. Potosovce rastú vo vlhkých tropických dažďových lesoch, kde rastú ako vysoko šplhajúce popínavé rastliny po stromoch či skalách.

Parametre

Umelá vetva Potosovca je vysoká 45 cm. Jej stonka je vyrobená z kvalitného plastového materiálu. Na tejto stonke sa nachádza 7 menších vetiev, ktoré sú vyrobené z rovnakého materiálu ako stonka. Vetva obsahuje aj 70 listov vyrobených z plastu, ktoré sú na dotyk ako živé a to pomáha dotvoriť realistický efekt celej vetvy. Listy Potosovca sú naozaj krásne prírodne sfarbené. Listy sú tmavo zelené, strakaté a tieto škvrny sú sfarbené do svetlozelena. Pomocou zapichovacej stonky si viete túto vetvu jednoducho umiestniť do vami zvoleného kvetináča.

Umiestnenie

Potosovec je rastlina určená do interiéru. Náš Potosovec vám svojim realistickým vzhľadom dokáže príjemne oživiť domácnosť, či iné prostredie do ktorého sa rozhodnete túto rastlinu umiestniť. Taktiež sa nemusíte báť umiestniť ho k inej rastline alebo kvetu. Pre hustejší vzhľad odporúčame spojiť viacero kusov vetiev tohto Potosovca.

Kombinácie

Aj keď sa to možno nezdá, tak Potosovec sa veľmi pekne dopĺňa s Difenbachiami, Monsterami, alebo Kaládiami. No určite nespravíte zlé rozhodnutie ak tento Potosovec skombinujete aj s kvetmi ako napríklad Orchidea. Taktiež na našej stránke nájdete aj široký výber dekoratívnych kvetináčov. Ku Potosovcu by sme vám chceli odporučiť kvetináč bielej farby, ale určite nespravíte chybu ak si vyberiete kvetináč napríklad s betónovým motívom, alebo aj viacfarebný. V našej ponuke si viete vybrať aj dekoratívne štiepky či kamienky a s ich pomocou si pekne dodekorovať dokonalý aranžmán.

Parametre

Kód produktu 20196
Výška 45 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 13 cm
Počet vetiev 8 ks
Materiál vetvy plast
Šírka listu 8 cm
Dĺžka listu 10 cm
Počet listov 70 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!