Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Philodendron 140 cm

Zľava
39 %
Pôvodne
180 €
Dnes len
109 € s DPH
90,83 € bez DPH
30 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Filodendron je veľký rod z kvitnúcich rastlín v rodine Araceae. Filodendron je teplomilná rastlina. Filodendrony majú vzdušné aj podzemné korene. Veľkosť a počet vzdušných koreňov na uzol závisí od prítomnosti vhodneho substrátu na ich pripevnenie. Stonka podporuje listy, kvety a plody, transportuje vodu a rozpustené látky medzi koreňmi, ukládá živiny a produkuje nové živé tkanivo.

Listy sú zvyčajne veľké a impozantné, často laločnaté alebo hlboko rezané, a môžu byť viac alebo menej perovité. Môžu byť tiež oválne, v tvare oštepu alebo v mnohých ďalších možných tvarových variáciách. Listy sa striedavo nesú na stonke. Kvalitou Filodendronov je, že nemajú jediný typ listu na tej istej rastline. Namiesto toho majú nedospelé listy a dospelé listy, ktoré sa môžu navzájom drasticky odlišovať. 

Výskyt

Filodendrony sa dajú pestovať vonku v miernom podnebí na tienistých miestach. Darí sa im na vlhkých pôdach s vysokým obsahom organických látok. Je to rastlina, ktorá pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, z dažďového pralesa. K nám pricestovala z tropických a subtropických oblastí Afriky a Ázie. Darí sa im v jasnom, ale aj v strednom nepriamom svetle. Listy Filodendrónu sú mimoriadne dekoratívne, majú širokú škálu tvarov a farieb. Sú výbornými čističmi vzduchu.

Parametre

Náš umelý Filodendron je vrátane črepníka vysoký 140 cm. Skladá sa z dvoch umelých kmeňov,  na ktorých sa nachádza 12 umelých listov, ktoré sú na dotyk na nerozoznanie od živých. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm a na povrchu umelého substrátu je pokrytý imitáciou machu. 

Umiestnenie

Umelý strom Filodendron je určený do interiéru. Pri výbere správneho miesta svojím vzrastom vám vnesie trópy priamo do vašej izby. Hodí sa rovnako do moderných ako aj vidieckych interiérov. Je majestátny a v priestore tvorí neprehliadnuteľnú dominantu, ktorá pristane k takmer všetkým interiérovým štýlom. 

Kombinácie

Náš umelý strom Filodendron je krásna rastlina, ktorá k sebe nepotrebuje spoločníka. Ak ju ale chceme kombinovať s inými rastlinami je všestranne použiteľná.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Alokázia či Kala, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér. 

Pri dodávke rastlina prichádza v plastovom kvetináči takže je ľahké ju umiestniť do ozdobného kvetináča. Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať aj u nás samostatne.

Parametre

Kód produktu 20048
Výška 140 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Šírka 65 cm
Priemer vložky 19.5 cm
Počet kmeňov / stoniek 2 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 30 cm
Šírka listu 35 cm
Dĺžka listu 44 cm
Počet listov 12 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky biela
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 55 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!