Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý Filodendron 180 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
230 €
Dnes len
139 € s DPH
115,83 € bez DPH
37 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Filodendron je rod rastlín z čeľade Áronovité. Sú to malé no robusné, vytrvalé byliny s celistvými, alebo členitými listami a drobnými kvetmi v palicovitých kvetenstvách obalených tulcom. Plodom sú bobule. Rod zahŕňa asi 500 druhov a je rozšírený výhradne v tropickej Amerike. Filodendrony sú známe predovšetkým ako izbové rastliny. Bol vypestovaný rad kultivarov. V trópoch sa pestujú aj ako vonkajšie okrasné rastliny. Obsahujú ihlice šťavelanu vápenatého a po požití spôsobujú podráždenie tráviacej sústavy. V roku 2018 bolo celkovo 21 druhov preradené do nového rodu Thaumatophyllum, a to vrátane pestovaných druhov T. bipinnatifidum a T. speciosum.

Výskyt

Rod zahŕňa asi 482 až 538 popísaných a uznávaných druhov, celkový počet je ale vyšší a je odhadovaný asi na 700 druhov. Je to druhý najväčší rod z čeľade Áronovité. Je rozšírený výhradne v tropickej Amerike, siaha od severného Mexika, cez Strednú Ameriku, po Paraguaj a severnú Argentínu a zahŕňa aj Karibské ostrovy. Centrum druhovej rozmanitosti je v Brazílii. Filodendrony rastú najmä v tropických dažďových pralesoch, podstatne zriedkavejšie v riedkych tropických lesoch, močiaroch a pozdĺž vodných tokov. Rastú ako epifyty či poloepifyty na stromoch, ako litofyty na skalách a útesoch, alebo ako oddenkové byliny na pevnej zemi alebo v močiaroch. Vyhľadávajú najmä tienisté stanovište.

Parametre

Náš umelý Filodendron je vysoký 180 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 1 kmeňa, svetlozelenej farby, ktorý je vyrobený z plastu. Listy sú vyrobené z plastového materiálu ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 252 kusov. Sú tmavozelenej farby, na konci jemne sfarbené do hneda. Je to dokonalá replika živej verzie tejto rastliny. Filodendron sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý machom.

Umiestnenie

Náš umelý strom Filodendron vzhľadom nato, že nemá UV ochranu je určený do interiéru. Hodí sa do presvetlených a otvorených miestností v byte, kde vám svojou krásou zaručené oživí interiér. Vďaka svojmu výzoru dokáže vyniknúť vo vstupných halách hotelov a reštaurácii. Vie dokonale vyniknúť aj sám, nepotrebuje k sebe spoločníka. Je to dokonalá náhrada za živú verziu Filodendronu.

Kombinácie

Umelý Filodendron sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi Figovníkov, ale aj s rôznymi palmami. Tento Filodendron  sa tiež skvele “rozumie” s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepkov na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20058
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Šírka 8 cm
Priemer vložky 19.8 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 100 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 17 cm
Šírka listu 9 cm
Dĺžka listu 17 cm
Počet listov 252 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy hnedá
Farba listu zelená
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!