Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Monstera 140 cm

Zľava
11 %
Pôvodne
76 €
Dnes len
67,90 € s DPH
56,58 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Monstera patrí k nenáročným a vďačným izbovým rastlinám, ktoré vedia priniesť veľa muziky za málo starostlivosti. Tieto ťahavé izbovky sú zaujímavé najmä veľkými, zelenými listami, na ktorých sa postupom času ako rastlina starne, vytvárajú atraktívne zárezy/perforácie. Vďaka ich kráse a nenáročnosti môžeme Monstery vidieť v domácnostiach, reštauráciách, kanceláriách a iných komerčných priestoroch. Monstera pochádza z tropických dažďových pralesov Mexika, Peru a Ekvádoru, kde sa väčšinou popína okolo iných rastlín a stromov aby získala viac svetla, pričom často dorastá aj do 20 – 30 m výšky a jej obrovské listy majú viac ako 2 m. Obľubuje stanoviská blízko vody a nadmorské výšky nad 1500 metrov. Zatiaľ je známych viac ako 50 druhov Monstery, z ktorých sa niektoré pestujú aj ako izbové rastliny.

Výskyt

Monstery sú mohutné Liany, vyskytujúce sa výhradne v tropickej Amerike. Rod obsahuje asi 50 druhov a je rozšírený vo vlhkých trópoch od Mexika po Brazíliu. Najväčším centrom druhovej rozmanitosti je v Strednej Amerike v oblasti Panamy a Kostariky, ďalšie menšie centrá sú v južnom Mexiku a severnej časti juhoamerických Ánd. Druh Monstera Adansonia sa ako jediný druh rodu vyskytuje aj na Karibských ostrovoch a pri pobreží Brazílie. 

Parametre

Naša umelá rastlina Monstera je vysoká vrátane kvetináča 140 cm. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu substrátu pokrytý dekoračným keramzitom. Na troch umelých stonkách je zakomponovaných 26 plastových listov krásnej zelenej farby. Listy napriek tomu, že sú vyrobené z plastu pôsobia realistickým dojmom a sú prepracované do detailov na nerozonanie od živých. Pre ešte viac prirodzený efekt sú niektoré listy sfarbené aj do svetlo zelena.

Umiestnenie

Umelá rastlina Monstera je určená do interiéru.

Ak potrebujete izbovku v miestnosti, kde nie je dostatok svetla, alebo kde bude chýbať starostlivosť o živé rastliny, Monstera je správna voľba. Bude vyzerať stále atraktívne. Vyplní každý prázdny priestor vo vašom interiéri. Tak isto je vhodné umiestnenie do reprezentatívnych priestorov. Monstera je krásny dekoračný doplnok do všetkých interiérov pre príjemný vzhľad a dekor miestnosti. Vhodný pre použitie aj v extrémne náročných interiérových priestoroch (nedostatok svetla, zafajčené priestory). Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Naša krásna Monsetra je všestranne kombinovateľná. Hodí sa k nej akákoľvek zeleň z našej ponuky, napríklad v kombinácii s Fikusom, alebo palmou Areka vytvoríte nádhernú atmosféru lesa. Nič nepokazíte ani keď ju budete kombinovať s kvitnúcimi rastlinami ako sú Strelícia, či Vistéria. Na mieste je zvoliť aj vhodný dekoračný kvetináč, ktorý dokáže jej krásu znásobiť. Ak ste investovali do rastlinky, investujte aj do kvetináča má to svoje opodstatnenie. Taktiež odporúčame zvoliť aj vhodný vyplňovací materiál, ktorý tiež nájdete na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20041
Výška 140 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 17.78 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet listov 26 ks
Materiál listu plast
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!