Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umalá palma Hawai 195 cm

Zľava
8 %
Pôvodne
140 €
Dnes len
129 € s DPH
107,50 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Palma Hawai je rastlina, ktorej rodokmeň siaha až do Madagaskaru. V našich končinách je však viditeľná predovšetkým ako klasická izbová rastlina. Jej stonky bývajú ukončené vejarovitými, oblúkovitými listami, ktoré sú protistojne usporiadané. Listy dokážu dosiahnuť dĺžku až 1,2 metra. V prirodzenom prostredí dokáže dorásť do výšky 15 metrov. Rastie veľmi pomalým tempom a je nenáročná na starostlivosť. Palmu je potrebné presádzať každý druhý rok. Počas vegetácie je potrebné aby bola Palma umiestnená na dobre vetranom mieste. V zime jej neuškodí ani keď bude vystavená priamemu, ostrému slnečnému svetlu. Vyžaduje si teplotu nad 16 stupňov a vyššiu vlhkosť.

Výskyt

Palma pôvodom z Malajzie, dnes pestovaná vo všetkých oblastiach Ázie, patrí medzi celosvetovo najpopulárnejšiu rastlinu. Najviac je rozšírená v Thajsku, Vietname, Malajzii, Barme a Srí Lanke. Momentálne sa začína pestovať aj na východe Afriky. V Európe v miernom pásme kde sa striedajú ročné obdobia s veľkým teplom a opačne so studenou zimou palmy nie sú bežnou rastlinou. Je to najmä z dôvodu možnosti príchodu extrémne silnej zimy, kedy aj najodolnejší druh palmy môže premrznúť a uhynúť. 

Parametre

Naša umelá palma Hawai je vrátane kvetináča vysoká 195 cm. Dodávaná je v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm a na povrchu umelého substrátu je pokrytá machom. Pozostáva z piatich umelých zelených kmeňov a 24 listov ,ktoré sú vyrobené z kvalitného plastu, ale na dotyk sú ako živé.  Palmové listy veľmi dobre kopírujú skutočné listy palmy nielen svojím tvarom, ale aj prírodnou zelenou farbou. 

Umiestnenie

Naša umelá palma Hawai je krásny strom, ktorý sa ideálne hodí do všetkých kútov vášho domova či kancelárie. Je určená do interiéru, pre ktorý je ideálnym doplnkom. Ak potrebujete izbovku v miestnosti, kde nie je dostatok svetla, umelá palma  je správna voľba. Palmy sa znovu začínajú objavovať v moderných interiéroch. V priestore pôsobia dominantne a vnášajú doň harmóniu. Bude vyzerať stále atraktívne. Najviac vynikne v rohu miestnosti, či na okraji skrine. Vhodný pre použitie aj v extrémne náročných interiérových priestoroch (nedostatok svetla, zafajčené priestory). Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu. 

Kombinácie

Palma Hawai krásne vynikne aj ako jedinec. Ak je vašim snom vytvoriť si dokonalú oázu zelene, odporúčame kombináciu s rôznymi palmovými stromami, alebo s inými variantami umelých stromov z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Filodendron či Kala, s ktorými spolu vytvárajú harmonický interiér a ktoré taktiež nájdete v našej širokej ponuke internetového obchodu. Odporúčané dekoratívne kvetináče je možné u nás taktiež objednať samostatne.

Parametre

Kód produktu 20012
Výška 195 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 20 cm
Počet kmeňov / stoniek 5 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 115 cm
Počet vetiev 24 ks
Materiál vetvy plast
Dĺžka listu 115 cm
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 66 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!