Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá palma Areca 170 cm

149 € s DPH
40 ks skladom ihneď k odoslaniu
U Vás doma pozajtra, 25. januára
Doprava zadarmo

Popis

Charakteristika

Palma Areca je v našich končinách obľúbená predovšetkým ako klasická izbová rastlina. Jej stonky, ktoré sú najmä vzpriamené, pripomínajú unikátnu rastlinu Bambus. Tieto stonky bývajú ukončené vejárovitými, oblúkovými, listami, ktoré sú protistojne usporiadané. Listy dokážu dosiahnuť dĺžku až neuveriteľných 1,2 metra. 

Listy, ktoré rastú na vrchole kmeňa sú skoro vždy dlaňovito alebo perovito zložené, stopky majú vždy zelené. Veľké množstvo kmeňov tejto palmy je košato rozvetvených, jej listy sú rozdelené do veľkého množstva lesklých párov tvaru pierka. Vďaka svojim schopnostiam zlepšovania ovzdušia, rastlina prispieva k príjemnej klíme v miestnosti.

Výskyt

Areca je tropická palma, pochádza z Madagaskaru a Tanzánie. Kvôli svojím perovito zloženým listom patrí k najatraktívnejším palmám. Celkovo existuje vyše 50 druhov. Je to štíhla palma, ktorá si v priebehu rokov vytvára kmene. Dosahuje priemernú výšku 3 metre, ale môže dosiahnuť 6 metrov. Listy sú perovité, klenuté, zelenej farby a dlhé od 2 do 3 metrov. 

Parametre

Naša umelá palma Areca je interiérová rastlina vysoká 170 cm vrátane základného kvetináča. Dodáva sa upevnená v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, ktorého povrch umelého substrátu je pokrytý imitáciou umelého machu. Má deväť plastových kmeňov, ktoré sú obalené prírodnym dreveným vláknom, čím pôsobia veľmi realisticky. Palma má 27 krásnych zelených vetiev vyrobených z plastu, ktoré len ťažko rozoznáte od živých.

Umiestnenie

Našu palmu Arecu môžete umiestniť kdekoľvek. Je to krásna rastlina, ktorá sa hodí do autosalónov, školských zariadení, obchodných centier, divadiel no však aj do vašej domácnosti. Svojou prítomnosťou vdýchne do vášho domova kúsok exotiky a naplní ho tak príjemnou pohodou. Výborným riešením je tiež pre alergikov, alebo rodiny s malými deťmi či domácimi miláčikmi, kde by živé rastliny nemali šancu rásť.

Kombinácie

Palma Areca je skvelou spoločníčkou ktorejkoľvek inej palmy, stromu, alebo rastliny. V takej  kombinácii dokážete vytvoriť krásnu zelenú kompozíciu. Zútulnite si tak svoju obývačku či vstupnú halu. Krása a vznešenosť našej umelej palmy Arecy sa ešte viac zvýrazni výberom správneho kvetináča. Spomínané produkty a kvetináče nájdete v ponuke v našom eshope.  

Parametre

Kód produktu 20011
Výška 170 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Šírka 60 cm
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 20 cm
Počet kmeňov / stoniek 9 ks
Materiál kmeňa / stonky plast, drevo
Výška vetvy 60 cm
Počet vetiev 27 ks
Materiál vetvy plast
Dĺžka listu 50 cm
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená, hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 60 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!