Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý strom Kolokázia kvitnúca 140 cm

Zľava
11 %
Pôvodne
110 €
Dnes len
97,90 € s DPH
81,58 € bez DPH
35 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 28. septembra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 28. septembra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Colocasia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Araceae.

Sú to bylinné vytrvalé rastliny s veľkým koreňom na povrchu zeme alebo tesne pod ním. Tieto listy sú veľké až veľmi veľké šípovitého tvaru. Rastlina ktorú mnohí poznajú aj pod názvom slonie ucho dostala svoje meno podľa listov, ktoré majú tvar veľkého ucha alebo štítu. Rastlina sa rozmnožuje väčšinou pomocou oddenkov, hľuzov, ale vytvára aj „zhluky dvoch až piatich voňavých súkvetí v pazuchách listov“.  Rovnako ako ostatní členovia rodiny, rastlina obsahuje dráždivé látky, ktoré spôsobujú silné podráždenie pier, úst a hrdla.

Výskyt

Pôvodom z juhovýchodnej Ázie a indického subkontinentu. Niektoré druhy sa hojne pestujú a naturalizujú v iných tropických a subtropických oblastiach. Odhaduje sa, že Kolokázia bola pestovaná v oblasti vlhkej tropickej Indii už 5000 rokov pred naším letopočtom. Z Indie sa ďalej rozšírila na západ do starovekého Egypta a neskôr bola opísaná gréckymi a rímskymi historkami, ako dôležitá plodina. Niektoré druhy sú pestované v trópoch celého sveta. Kolokázia najčastejšie rastie v podraste vlhkých tropických a subtropických lesov. Vyhľadávajú skôr rozvoľnené porasty a často rastú pozdĺž vodných tokov v polotieni.

Parametre

Náš umelý strom Kolokázia kvitnúca je vysoká 140 cm vrátane kvetináča. Priemer základného plastového kvetináča je 17,78 cm. Skladá sa z troch umelých kmeňov zelenej farby, 13 umelých zelených listov, ktoré sú na dotyk ako skutočné. Okrem toho obsahuje jeden bielý kvet a dva plody červenej farby. Keďže materiál, z ktorého je tento strom vyrobený neobsahuje UV ochranu, je Kolokázia určená predovšetkým do interiéru.

Umiestnenie

Náš krásny umelý strom je ideálnym doplnkom vášho domova, či kancelárie. Je vhodný všade tam kde túžite mať trochu zelene a kde nie sú vhodné podmienky pre živé rastliny, či už pre nedostatok svetla alebo starostlivosť o ne. Pri výbere správneho miesta vám svojím vzrastom vnesie trópy priamo do vašej izby. Pristane takmer ku všetkým interiérovým štýlom. 

Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Kalokázia je exotický strom, ktorý k sebe nepotrebuje spoločníka. Ak ho ale chceme kombinovať s inými rastlinami, je všestranne použiteľný.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Alokázia či Kala, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér

Odporúčame vsadiť do dekoračného kvetináča, ktorý je možné u nás taktiež objednať samostatne.


 

Parametre

Kód produktu 20047
Výška 140 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 15 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 65 cm
Počet vetiev 20 ks
Výška listu 40 cm
Šírka listu 30 cm
Počet listov 13 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 2 ks
Farba kmeňa / stonky zelená, hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba plodu červená
Farba púčika zelená
Výška kmeňa / stonky 24 cm
UV Ochrana nie
Priemer kmeňa / stonky 17 cm
Farba vložky čierna
Počet plodov 2 ks

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!