Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá Orchidea biela 65 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
73 €
Dnes len
43,90 € s DPH
36,58 € bez DPH
206 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Orchidea je krásny a charakteristický druh kvetu, ktorý je však aj jedným z najrozmanitejších. Obľúbenosť kvetu Orchideí sa môže pripísať mnohým faktorom – vôňa, ich krása a farebnosť kvetov. Nádhera, komplexnosť a neuveriteľná rozmanitosť kvetov Orchideí je v rastlinnom svete bezkonkurenčná. Tieto exotické krásky tvoria najväčšiu rodinu kvitnúcich rastlín na svete s viac ako 30 000 rôznymi druhmi a najmenej 200 000 hybridmi. Orchidea je doma v rovníkových trópoch, v arktickej tundre. Dôvodom tejto rozmanitosti je úžasná schopnosť Orchidei prispôsobiť sa danému prostrediu. S toľkými rozmanitými druhmi Orchideí, ktorým sa darí v mnohých rôznych pestovateľských podmienkach, je pomerne ľahké nájsť tú, ktorá je vhodná pre podmienky, ktoré jej viete poskytnúť vy, či už je to kuchynské okno alebo skleník. Existujú však desiatky odrôd Orchideí a stovky hybridov, ktoré sú dokonale šťastné keď rastú na vašom slnečnom parapete. 

Výskyt

Orchidea  rastie všade tam, kde žije človek. Ich druhová pestrosť je udivujúca. Len v súčasnosti sa ich počet odhaduje na viac ako 30-tisíc druhov. Ťažiskom najbohatšieho výskytu orchideí sú predovšetkým tropické a subtropické pralesy, kde rastie väčšina známych druhov. S rastúcou vzdialenosťou od rovníka ubúda počet druhov orchidey. V Stredomorí sa ich ešte vyskytujú stovky, v strednej Európe už len desiatky a za polárny kruh sa ich dostalo len niekoľko.

Výnimočnosť Orchideí však nespočíva len v ich kráse alebo druhovej pestrosti. Prívlastkov naj majú hneď niekoľko. Zaujímavým a v rastlinnej ríši ojedinelým javom je spôsob ich rozmnožovania. Zjednodušene by sa dalo povedať, že kvety Orchideí sa počas dlhého evolučného vývoja dokonale prispôsobili svojim opeľovačom, a to nielen tvarom, ale aj najrôznejšími adaptáciami. V súvislosti s opeľovaním kvetov sa pri Orchideách stretávame aj s ďalším zaujímavým javom, a tým je pomerne častý výskyt hybridov jednotlivých druhov. Doposiaľ málo preskúmanou oblasťou je výskyt najrôznejších abnormalít s ktorými sa v prírode môžeme stretnúť.

Parametre

Naša umelá rastlina Orchidea je vysoká 65 cm vrátane dekoratívneho kvetináča, ktorého priemer je 20 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý dekoračným keramzitom. Kvetináč je vyrobený z tvrdeného plastu. Orchidea má jednu plastovú stonku zelenej farby a 6 plastových zelených listov, ktoré sú veľmi vernou imitáciou tých živých. Jej 12 dominantných bielych kvetov, ktoré sú vyrobené z jemného silikónového materiálu, sú na dotyk ako živé. Je vhodná do interiéru.

Umiestnenie

Výhodou umelej Orchideje je svieži vzhľad na dlhý čas bez akejkoľvek špeciálnej starostlivosti. Dekorácia je vhodná do interiéru napríklad na jedálenský stôl, komodu, do predsiene alebo do spálne a taktiež na dekorovanie a pekné skrášlenie komerčných priestorov. Oklamete kohokoľvek, pretože táto naša Orchidea vyzerá skutočne ako živá a dodá luxus akémukoľvek priestoru.

Kombinácie

Orchidey sú veľmi vznešeným doplnkom každej miestnosti. Sú stelesnením elegancie a modernosti. Naša umelá Orchidea dokáže v plnej miere vyniknúť aj sama. Nepotrebuje k sebe spoločníka. Avšak napriek tomu sa nemusíte báť jej ladenia aj s inými rastlinami. Veľmi jej svedčí napríklad spojenie s inými druhmi Orchidejí, pekne farebne zladené Frézie, Tulipány, Ľalie, Kálie či Ruže. Orchideje bývajú aj častou ozdobou svadobných stolov. Tým, že jej súčasťou je aj dekoratívny kvetináč môžete ju ihneď bez problémov umiestniť kamkoľvek sa vám zapáči.

Parametre

Kód produktu 20030
Výška 65 cm
Kvetináč dekoratívny
Výška kvetináča 15 cm
Priemer kvetináča 16.6 cm
Počet kmeňov / stoniek 2 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 23 cm
Šírka listu 10 cm
Počet listov 12 ks
Materiál listu plast
Počet kvetov 14 ks
Počet púčikov 6 ks
Farba kvetináča biela
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba kvetu biela
Farba púčika zelená

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!