Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá rastlina Dracena 167 cm

Zľava
39 %
Pôvodne
180 €
Dnes len
109 € s DPH
90,83 € bez DPH
29 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Draceny sú stromy, dorastajúce do výšky až 40 metrov, alebo viac či menej drevnaté kry. Rod zahŕňa asi 116 druhov. Väčšina druhov má typicky oranžové korene. Listy sú tuhé, sediace alebo stopkaté, čiarkovité, kopijovité alebo podlhovasté, celokrajné, hladké, usporiadané v špirále a často zoskupené v ružiciach. Čepeľ je často rôzne škvrnitá či zdobená. Kvety sú biele, zelenkavé alebo purpurovo sfarbené, voňavé. Otvárajú sa na noc. Sú usporiadané v rozmerných latovitých kvetenstvách. Okvetie je členené na 6 lalokov, v spodnej časti rúrkovité. Plodom je guľovitá, dužinatá bobuľa obsahujúca 1 až 3 semená. 

Výskyt

Dracena je rastlina, ktorá svojím vzhľadom nápadne pripomína palmu. Pochádza zo subtropických oblastí Afriky a Ázie. Je zaujímavá tým, že niektoré odrody Draceny rastú ako stromy a iné ako kríky. U nás sa Dracena pestuje ako izbová kvetina a vyrastá do výšky 150 cm. Je rozšírená najmä v subsaharskej Afrike a tropickej Ázii, vyskytuje sa tiež v Arábii, Egypte, Makaronézii, Madagaskaru a v malej miere aj tropické Amerike, Tichomorí a Austrálii.

Parametre

Naša umelá rastlina Dracena je vysoká 167 cm vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 20,32 cm a povrch substrátu je pokrytý machom. Má 3 kmene, 37 umelých zelených listov a 2 červené kvety. Listy sú vyrobené z kvalitného materiálu, na dotyk aj na pohľad vyzerajú ako živé.

Umiestnenie

Rastlina umelá Dracena je určená do interiéru. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. Svojou prirodzenou krásou samozrejme osvieži každú domácnosť, kanceláriu, či zimnú záhradu. Odporúčame umiestniť na viditeľné miesto. Pristane takmer ku všetkým interiérovým štýlom. Vzhľadom na to že Dracena potrebuje dostatok svetla naša umelá rastlina sa hodí všade tam kde jej to svetlo nemôžeme dopriať. Zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Naša zaujímavá Dracena k sebe často ani nepotrebuje spoločníka. Je všestranne využiteľná a hodí sa v kombinácii v podstate s každou zeleňou. S palmou Areka, alebo s Figovníkom vykúzlite nádhernú zelenú kulisu pre váš interiér. Na dotvorenie celkového dokonalého dojmu je výber správneho kvetináča. Odporúčané dekoratívne kvetináče je možné objednať samostatne ako aj iný plniaci materiál, ktorý nájdete v našej ponuke.

Parametre

Kód produktu 20026
Výška 175 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Šírka 38 cm
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Šírka listu 8 cm
Dĺžka listu 60 cm
Počet listov 37 ks
Materiál listu plast
Šírka kvetu 12 cm
Dĺžka kvetu 24 cm
Počet kvetov 2 ks
Farba kmeňa / stonky biela
Farba listu zelená
Farba kvetu červená
Počet rozkvitnutých kvetov 2 ks
Výška kmeňa / stonky 80 cm
Materiál kvetu textil
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!