Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý strom Helikónia 130 cm

Zľava
10 %
Pôvodne
84 €
Dnes len
75,90 € s DPH
63,25 € bez DPH
39 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Helicónia je rod kvitnúcich rastlín v monotypickej rodine Heliconiaceae. V červenom zozname ohrozených druhov IUCN je zaradená aj väčšina druhov. Medzi bežné názvy rodu patria pazúry homára, tukánsky zobák alebo falošný rajský vták. Tento druhý termín označuje ich blízku podobnosť s kvetmi Strelície. Súhrnne sa tieto rastliny tiež jednoducho označujú ako „heliconias“.

Výskyt

Väčšina zo zhruba 194 známych druhov pochádzajú z tropickej Ameriky, niekoľko druhov pochádza aj z ostrovov v západnom Pacifiku. V tropických lesoch je veľa druhov heliconitových oblastí. Niekoľko druhov sa pestuje ako okrasné rastliny a niektoré sú naturalizované na Floride, v Gambii a Thajsku.

Parametre

Naša umelá Helikónia je vysoká 130 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z jedného kmeňa, ktorý je vyrobený v kombinácii prírodného dreva a plastu. Zhruba v polovici Helikónie začína listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu, ktoré sú na dotyk ako živé a sú v počte 15 kusov. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Táto Helikónia sa dodáva v plastovej vložke s priemerom 17,78 cm, v ktorej je ukovená, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Náš umelý strom Helikónia vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že táto Helikónia je vlastne umelá. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Helikónia vám zaručene prinesie trópy a to až priamo k vám domov.

Kombinácie

Rastlina Helikónia sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi paliem, ale aj s rôznymi Monsterami, no hodia sa k nej aj klasické Paprade. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto Helikónii nebude môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu rastlinu, tak to ste skutočne na omyle. Veľmi dobre si “rozumie” s Orchideami alebo Guzmániou. Táto Helikónia sa tiež skvele dopĺňa s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parametre

Kód produktu 20071
Výška 130 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 14 cm
Priemer vložky 17.85 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 22 cm
Počet vetiev 11 ks
Výška listu 42 cm
Šírka listu 22 cm
Počet listov 15 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 1 ks
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba púčika žltá
Výška kmeňa / stonky 50 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!