Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Kolokázia 160 cm

Zľava
38 %
Pôvodne
120 €
Dnes len
74,90 € s DPH
62,42 € bez DPH
47 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kolokázia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Araceae.

Sú to bylinné vytrvalé rastliny s veľkým koreňom na povrchu zeme alebo tesne pod ním. Tieto listy sú veľké až veľmi veľké šípovitého tvaru. Rastlina ktorú mnohí poznajú aj pod názvom slonie ucho dostala svoje meno podľa listov, ktoré majú tvar veľkého ucha alebo štítu. Rastlina sa rozmnožuje väčšinou pomocou hľúz. Vytvára zhluky dvoch až piatich voňavých súkvetí v pazuchách listov. Rovnako ako ostatní členovia rodiny, rastlina obsahuje dráždivé látky, ktoré spôsobujú silné podráždenie  pier, úst a hrdla.

Výskyt

Pôvodom z juhovýchodnej Ázie a indického subkontinentu. Niektoré druhy sa hojne pestujú a naturalizujú v iných tropických a subtropických oblastiach. Odhaduje sa, že Kolokázia bola pestovaná v oblasti vlhkej tropickej Indii už 5000 rokov pred naším letopočtom. Z Indie sa ďalej rozšírila na západ do starovekého Egypta a neskôr bola opísaná gréckymi a rímskymi historkami, ako dôležitá plodina. Niektoré druhy sú pestované v trópoch celého sveta. Kolokázia najčastejšie rastie v podraste vlhkých tropických a subtropických lesov. Vyhľadávajú skôr rozvoľnené porasty a často rastú pozdĺž vodných tokov v polotieni.

Parametre

Náš umelý strom Kolokázia je vysoký 160 cm vrátane kvetináča. Priemer základného plastového kvetináča je 17,78 cm. Skladá sa z 3 umelých kmeňov zelenej farby, z 5 prírodne zelených listov vyrobených z plastu, ktoré pôsobia na dotyk ako skutočné. Okrem toho naša Alokázia obsahuje dva svetlozelené kvety a jeden bobuľovitý plod červenej farby. Keďže materiál, z ktorého je tento strom vyrobený neobsahuje UV ochranu, je Kolokázia určená predovšetkým do interiéru. Do exteriéru ju síce môžete taktiež umiestniť, avšak len na chránené miesta pred dažďom, vetrom, či priamym slnkom.

Umiestnenie

Náš krásny umelý strom je ideálnym doplnkom vášho domova, či kancelárie. Je vhodný všade tam kde túžite mať trochu zelene a kde nie sú vhodné podmienky pre živé rastliny, či už pre nedostatok svetla alebo starostlivosť o ne. Pri výbere správneho miesta vám svojím vzrastom vnesie trópy priamo do vašej izby. Pristane takmer ku všetkým interiérovým štýlom. 

Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Kalokázia je exotický strom, ktorý k sebe nepotrebuje spoločníka. Ak ho ale chceme kombinovať s inými rastlinami je všestranne použiteľný.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Alokázia či Kala, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér. 

Odporúčame vsadiť do dekoračného kvetináča, ktorý je možné u nás taktiež objednať samostatne.

Parametre

Kód produktu 20049
Výška 160 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 14 cm
Priemer vložky 18.2 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 70 cm
Šírka listu 50 cm
Počet listov 5 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba listu zelená
Farba plodu červená
Výška kmeňa / stonky 88 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna
Počet plodov 1 ks

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!