Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá Orchidea 43 cm

Zľava
12 %
Pôvodne
52 €
Dnes len
45,90 € s DPH
38,25 € bez DPH
208 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 5. októbra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 5. októbra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Vstavačovité alebo neformálne orchidey sú čeľaď krytosemenných rastlín

Orchidea má vzpriamený kmeň s listami usporiadanými proti sebe navzájom pozdĺž stonky. Stonka sa vynára zo základov najvyšších listov. Nové výhonky vyrastajú zo starých podzemkov. V hornej časti nových výhonkov sa vytvárajú listy a kvety. Korene a výhonky orchidei sú sýtozelenej farby. Korene sú vzdušné a vyžadujú dostatok svetla. Orchidea sa s obľubou pestuje v bytových podmienkach pre dlhokvitnúce exotické kvety.

Väčšina druhov orchideí rastie vo voľnej prírode vysoko v korunách stromov, čo im ešte pridáva na príťažlivosti. Aj preto sa orchidea stala kultovou rastlinou pre pestovateľov už začiatkom 18. storočia a zostala ňou dodnes.

Výskyt

Orchidey môžeme nájsť takmer všade na svete vrátane trópov, arktickej tundry i mierneho pásma. Tajomstvom diverzity orchideí je ich výnimočná prispôsobivosť na rôzne podmienky prostredia a aj vďaka tejto obrovskej diverzite nebolo náročné nájsť druhy, ktoré prosperujú aj v interiéri. Väčšina v súčasnosti pestovaných orchideí v našich podmienkach sú epifytické rastliny pochádzajúce z tropických oblastí. Označenie “epifytické” znamená. že tieto rastliny rastú vo voľnej prírode na iných stromoch a rastlinách, pričom na nich nijakým spôsobom neparazitujú.

Parametre

Výška našej umelej orchidei je 43 cm vrátane kvetináča. Dodávame ju v dekoračnom bielom kvetináči s priemerom 13.5 cm. Má dve umelé zelené stonky na ktorých sa nachádza 8 zelených listov a 24 ružovo-bielych kvetov. Listy a kvety sú síce vyrobené z kvalitného plastu, ale na pohľad aj na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Umelá orchidea je určená do interiéru. Rastlina vyzerá veľmi reálne a je vhodná ako dekorácia do každej miestnosti. Je ideálnym doplnkom do vašej domácnosti, kancelárie či ordinácie. Je vhodná všade tam kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. Odporúčame umiestniť na viditeľné miesto či už na komodu, parapet, alebo stolík. Jej krásna bielo-ružová farba rozžiari každý kút a prinesie potešenie pre oko. 

Kombinácie

Orchidea je krásny skvost sama o sebe. Určite vynikne ako jedinec alebo v kombinácii s inými farebnými odrodami orchidei, s ktorými budú spolu vytvárať harmonický interiér a určite si aj pomocou orchidei zútulnite a spríjemnite svoj domov, či pracové prostredie.


 

Parametre

Kód produktu 20031
Výška 43 cm
Určenie interiér
Kvetináč dekoratívny
Výška kvetináča 13 cm
Priemer kvetináča 15 cm
Počet kmeňov / stoniek 2 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Šírka listu 9 cm
Dĺžka listu 19 cm
Počet listov 12 ks
Materiál listu plast
Počet kvetov 24 ks
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba listu zelená
Farba kvetu biela, fialová
Výška kmeňa / stonky 30 cm
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!