Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá rastlina Lopatkovec 108 cm

Zľava
39 %
Pôvodne
100 €
Dnes len
60,90 € s DPH
50,75 € bez DPH
52 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 21. júna
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 21. júna
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Lopatkovec je trvalá izbová rastlina pestovaná pre krásne a atraktívne listy a kvety. Zároveň je to rastlina, ktorej sa pripisujú zásluhy na čistení vzduchu od rôznych škodlivín. Listy má tmavozelené, lesklé, kopijovité a majú výraznejšiu žilnatinu. Vyrastajú z podzemného rhizomu. Sú na dlhých stonkách a dorastajú do dĺžky 15 cm.

Kvety vyrastajú na pevných stonkách a vyčnievajú ponad listy. Sú tvorené z cca 10 cm dlhého bieleho lopatkovitého tulca, ktorý obklopuje stredový šúlok. Rastlina dokáže kvitnúť dlho, bez zmeny aj niekoľko týždňov. Na konci kvitnutia kvety zozelenejú a potom, keď už nepôsobia pekne, sa odporúča odrezať ich aj so stonkou čo najnižšie na úrovni rastliny.

Vyšľachtených bolo mnoho kultivarov, ktoré sa odlišujú veľkosťou vzrastu rastliny, kvetov, aj tvarom kvetov.

Výskyt

Lopatkovec prišiel do slovenských bytov a domov z Južnej Ameriky. Milovníkov exotických izbových trvaliek si získal svojím atraktívnym vzhľadom a spomínaným praktickým úžitkom. Pestovatelia však ocenia hlavne jeho schopnosť prispôsobiť sa tunajším podmienkam napriek tomu, že pochádza z horúcich a vlhkých tropických oblastí. Lopatkovec, alebo po latinsky Spathiphyllum, patrí do čeľade Áronovitých rastlín.

Parametre

Naša umelá rastlina Lopatkovec je 108 cm vysoká vrátane základného plastového kvetináča, v ktorom je ukotvená. Lopatkovec je určený do interiéru. Je dodávaný v základnom plastovom kvetináči ktorého priemer je 17,78 cm. Umelý substrát je pokrytý imitáciou machu. Má 4 zelené stonky, ktoré sú vyrobené z plastu a na ktorých je 30 prírodne zelených plastových listov, ktoré na dotyk pôsobia ako živé. Taktiež táto rastlina obsahuje aj 4 dlhé biele umelé kvety, ktoré pôsobia naozaj veľmi realisticky.

Umiestnenie

Umelá rastlina Lopatkovec je veľmi realisticky spracovaná a preto svojou krásou spríjemní každý jeden interiér. Môžete ju umiestniť do veľkého okna, alebo na podlahu ako dekoratívny prvok. Rastlina Lopatkovec je ideálnym riešením pre vytvorenie príjemnej atmosféry v kancelárii, reštaurácii, oddychovej miestnosti, domova a pod. Tento Lopatkovec zútulní každé pracovné prostredie, no rovnako aj oddychovú zónu. Predstavuje krásnu interiérovú dekoráciu, o ktorú sa nemusíte starať, no napriek tomu vám bude v nezmenenej forme robiť radosť dlhé roky.

Kombinácie

Náš umelý Lopatkovec je veľmi obľúbená a veľmi pekná rastlina. Vie dokonale v priestore vyniknúť aj sama, ale rozhodne si rozumie aj s ostatnými rastlinami, ktoré k nej nakombinujete. Hodí sa k nej v podstate každá zelená rastlina. Skvelou voľbou je napríklad Palicha, Vavrín pravý či Filodendron Xanadu. S touto kombináciou si zútulnite váš domov, reštauračný priestor či vytvoríte krásnu zelenú oázu pokoja napríklad vo wellnesse. Doplniť ju môžete o rovnako pekný kvetináč, ktorých veľký výber nájdete aj na našej stránke. Svedčí jej vysoký, či nízky variant. Táto rastlina je rozhodne veľmi variabilná a tak vaša fantázia môže naplno pracovať.

Parametre

Kód produktu 20029
Výška 110 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 17 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 35 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 65 cm
Počet vetiev 37 ks
Materiál vetvy plast
Šírka listu 15 cm
Dĺžka listu 36 cm
Počet listov 30 ks
Materiál listu plast
Šírka kvetu 6 cm
Dĺžka kvetu 15 cm
Počet kvetov 4 ks
Počet púčikov 3 ks
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba kvetu krémová
Farba púčika zelená
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!