Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Marolist balšámový 22 cm

Zľava
23 %
Pôvodne
4 €
Dnes len
3,09 € s DPH
2,58 € bez DPH
338 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Marolist balšámový je stará liečivá rastlina z čeľade astrovité. Jej nadzemné časti vydávajú silnú vôňu po mentole. Je to trvalá, silne aromatická bylina s vetvenými odnožami, dorastajúca do výšky 40-100 cm. Listy sú mäkké, jednoduché, eliptického tvaru, nepravidelne zubaté. Kvety sú v drobných, 4-7 mm širokých, dlhých stopkatých súboroch, ktoré sa skladajú do bohatej kytice v počte 10 až niekedy viac ako 100.

Výskyt

Marolist balšámový  pochádza z oblastí juhozápadnej Ázie: Turecko, Afganistan, Irán a z Kaukazu. Neskôr zdomácnel v Stredomorí a pestovaním bol rozšírený aj do mnohých ďalších oblastí sveta. Príležitostne sa vyskytuje aj vo voľnej prírode, no zvyčajne len v teplom podnebnom pásme. 

Parametre

Náš Marolist balšamový sa skladá z plastovej žlto-zelenej stonky a spolu s kvetom je vysoký 22 cm. Na stonke sa nachádzajú aj hrubšie zelené listy, ktoré sú vyrobené z PU materiálu. Ozdobou celej rastliny je realisticky vyzerajúci žltý kvet. Táto rastlina sa dodáva bez vnútornej vložky alebo dekoratívneho kvetináča. Je zakončený zapichovacím tŕňom, pomocou ktorého rastlinu jednoducho umiestnite zapichnutím do požadovaného kvetináča, alebo aranže. 

Umiestnenie

Je určený do interiéru, vhodný ako doplnok do obývačky, kuchyne, chodbu a na miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojej veľkosti je vhodné ju umiestniť napríklad na konferenčný stolík, poličku alebo na jedálenský stôl. Môžete zvoliť vsadenie buď do vázy, alebo do vkusného moderného kvetináča. Veľký výber kvetináčov nájdete aj na našej stránke.

Kombinácie

Vzhľadom nato že Marolist balšamový rastie vo svojom prirodzenom prostredí na kamenistých pôdach odporúčame ich teda kombinovať s rǒznymi sukulentmi napríklad Eševériami, Kaktusmi, Laskavcami, ale kľudne môžete zvoliť aj spojenie s inými rastlinami taktiež kvitnúcimi napríklad s orchideou, Hortenziou, či Pelargóniou. Marolist pekne zvýrazníte jednofarebným kvetináčom v pastelových farbách. Hodí sa k nemu však aj viacfarebný kvetináč, prípadne jednofarebný kvetináč so vzorom. Širokú ponuku nádherných kvetináčov nájdete aj u nás na stránke v sekcii - Kvetináče.

Parametre

Kód produktu 20162
Výška 22 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 12 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 10 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 6 cm
Počet vetiev 3 ks
Materiál vetvy plast
Šírka listu 4 cm
Dĺžka listu 6 cm
Materiál listu plast
Počet kvetov 3 ks
Farba kmeňa / stonky tmavozelená
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba kvetu žltá

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!