Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Kala bieloružová 50 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
27 €
Dnes len
15,90 € s DPH
13,25 € bez DPH
451 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kala je trvalá izbová rastlina pestovaná pre jej atraktívne kvety. Označuje sa aj názvom zimná Kala, pretože kvitne v zime. Druhý názov je kornútovka, pre jej nevšedné kvety, ktoré pripomínajú kornútky. Kvety Kaly vyrastajú na pevných stonkách a zväčša, nie však výlučne, vyčnievajú ponad listy. Sú tvorené z cca 8 cm veľkého bieleho valcovitého tulca, ktorý obklopuje stredový šúľok, ktorý býva skrytý v tulci. Tulce bývajú snehobiele, ale sú aj kultivary s ružovými, či oranžovými odtieňmi farieb. Listy má zelené, dlhé, kopijovité a vyrastajú trsovito z podzemného rhizómu. Sú na dlhých stopkách. Vyšľachtených bolo mnoho kultivarov, ktoré sa odlišujú veľkosťou vzrastu aj farbou kvetov a listov. Niektoré druhy môžu dorásť až do výšky 100 cm a ich kvety voňajú.

Výskyt

Domovom rastliny sú močaristé oblasti Južnej Afriky, kde sa pravidelne striedajú obdobia zimného vlhka, dažďov a záplav a obdobia letného sucha, kedy močaristé pôdy vysychajú. Rovnaké životné nároky má Kala aj v izbových podmienkach. Vďaka dužinatým rhizómom prežije obdobie sucha bez problémov.

Parametre

Naša umelá Kala je náš najpredávanejší produkt, jej výška je vrátane základného plastového kvetináča 50 cm. Disponuje 5 krásnymi bielo - ružovými kvetmi ktoré sú vyrobené z kvalitného silikónového materiálu. Listy sú zelenej farby s jemným žilkovaním vyrobené z veľmi jemného plastového materiálu. Rastlina je dodávaná v základnom plastovom kvetináči čiernej farby, ktorého priemer je 12,9 cm a výška 12 cm. Rastlina pôsobí veľmi realistickým dojmom.

Umiestnenie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou Kalou, ktorá vyzerá ako živá. Kala predstavuje skvelý spôsob, ako oživiť interiér vašej domácnosti. Stane sa výrazným a neprehliadnuteľným prvkom na vašom pracovnom stole, pulte, v chodbe na komode, obývačke, skrátka všade tam kde túžite oživiť priestor. 

Kombinácie

Naša umelá Kala je kvet ktorý k sebe nepotrebuje spoločníka. Vie vyniknúť v priestore aj sama. Ak si ju však prajete aj napriek tomu kombinovat, je všestranne použiteľná. Hodí sa k nej napríklad akákoľvek zeleň z našej ponuky. Ako sú Šeflera, Monstera, či svetlozelená Ozdobnica čínska. V kombinácii so správne zvoleným dekoratívnym kvetináčom krásu vašej Kaly ešte viac podčiarknete. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20023
Výška 50 cm
Farba zelená
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 12 cm
Priemer vložky 12.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 26 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet listov 21 ks
Materiál listu plast
Počet kvetov 5 ks
Farba listu zelená
Farba kvetu biela, ružová
UV Ochrana nie

Recenzie

5 z 5
5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x
1 hodnotení