Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý strom Fikus 180 cm

139 € s DPH
50 ks skladom ihneď k odoslaniu
U Vás doma pozajtra, 25. januára
Doprava zadarmo

Popis

Charakteristika

Fikus je vždy zelený dekoratívny strom, ktorý patrí k najobľúbenejším bytovým rastlinám. Má mierne ovisnuté konáriky a vajcovité hrotité listy. Bývajú sýtozelenej farby a veľmi často sa pestujú aj rastliny s panašovanými listami. Za niekoľko rokov vyrastie malý Fikus na izbový strom a môže narásť aj do výšky niekoľko metrov. Fikus má rád dostatok jasného a rozptýleného svetla, nie však priame slnečné žiarenie. Dobre sa mu darí pri normálnych izbových teplotách do 24 °C, v zime by teplota nemala klesnúť pod 15 °C. Rastlina zle znáša veľké teplotné výkyvy a prievan. V zimných mesiacoch ho pestujte na preslnených miestach.

Výskyt

Pôvodnou pôdou rastliny sú lesy Malajzie, Filipín, Novej Guinei, Indonézie. Napríklad v Novej Guinei rastú najväčšie Fikusy - môžu dosiahnuť výšku viac ako 40 metrov a hrúbku 4 až 5 metrov, ale doma nerastie viac ako dva metre. Tieto kvety majú veľké lesklé listy, klesajúce nadol a mliečnu šťavu. Je známe v Latinskej Amerike, kde sa z tejto šťavy vyrábajú lieky, ktoré rozpúšťajú nádory. V Indonézii a najmä v Indii sa Fikus považuje za posvätnú rastlinu, ktorá dodáva duchovnosť a osvietenie. Obyvatelia ju často vidia v chrámoch. Podľa východnej filozofie Fikusy v dome kultivujú pozitívnu energiu.

Parametre

Náš umelý strom Fikus je 180 cm vysoký vrátane základného kvetináča. Má 2 kmene z prírodného dreva, na ktorých sú stupňovito umiestnené bohaté koruny listov. Listy sú vyrobené z plastu, no na dotyk pôsobia ako živé. Ich farba je svetlo a tmavo zelená s kombináciou krémovej farby na okrajoch listu. Náš umelý Fikus je interiérová rastlina, ktorá sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý machom. 

Umiestnenie

Náš nádherný Fikus, verne napodobňujúci jeho živú podobu, zaručene dokáže veľmi krásne skrášliť váš domov. Je potrebné ho však umiestniť na to správne miesto, kde sa jeho krása dokáže plne prejaviť. Či už v kancelárii, obývačke alebo na chodbe - tento skvost sa hodí skutočne kamkoľvek. Je veľmi dobrou voľbou aj do extrémne náročných interiérových priestoroch (nedostatok svetla, zafajčené priestory, ťažko dostupné priestory).

Kombinácie

Umelý Fikus je náš najpredávanejší produkt. Svoju krásu znásobí v spoločnosti Zamiokulkasa, Dífenbachie, ale aj s rôznymi druhmi Bonsajov. K Fikusu vám taktiež odporúčame zvoliť pekný dekoratívny kvetináč, ktorý sa bude hodiť jednak k rastline, ale aj k zvolenému interiéru. Správne zvolený kvetináč dokáže skutočné divy. K tomuto nášmu umelému Fikusu sa perfektne hodia kvetináče jednofarebné, ideálne v jemných farbách. Veľký výber kvetináčov nájdete aj u nás v ponuke.

Parametre

Kód produktu 20087
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 2 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo
Výška listu 6 cm
Šírka listu 3.5 cm
Počet listov 2420 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy hnedá
Farba listu zelená, biela
Výška kmeňa / stonky 65 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!